Ortaokul Kitapları

Ortaokul, kişinin öğrenim hayatında ilkokul sonrası devam ettiği önemli bir geçiş sürecidir. Tanım itibariyle öğrencileri genel eğitim yoluyla bir yandan hayata, bir yandan da liseye hazırlayan, dört yıllık okul ya da ilkokulu takip eden eğitim dönemi olarak adlandırılır.

Devlet tarafından veya devlet adına açılan ve yönetilen veya denetlenen resmi ve özel olanları mevcuttur. Ortaokul, bugün dünyanın çoğu ülkesinde zorunlu eğitimin ilk basamağını oluşturan ilkokuldan sonra, çocukların yetişkin bir birey olarak hayatında alacağı vazifelere hazırlanmasında ikinci bir kurum olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada ders sayısı değişir, ders adları farklılaşmaya başlar, her dersin bir öğretmeni mevcuttur. Daha sonra gidilecek öğretim basamaklarına ulaşmak için ikinci bir adım olan ortaokulda, ilkokulda kazanılan bilgi, beceri ve değerler pekiştirilerek hayatta bireyin kalitesini ve başarısını da büyük oranda belirler.

Ortaokul, 1997 yılından önce 5 yıllık ilköğretim eğitimi sonrasında öğrencinin devam ettiği 3 yıllık eğitim kurumuydu. Bu öğretimden sonra ise öğrenci bir başka eğitim kurumu olan liseye devam ediyordu. 1997'de çıkarılan bir kanunla Türkiye'de ortaokul, ilkokulla birleştirilerek ilköğretim adını aldı. 2012 yılında yapılan düzenlemelerden sonra, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yıl (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yıl (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yıl (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirilmeye başlandı.

Ortaokul dönemini çocukların sağlıklı atlatabilmesi için onlarla verimli diyaloglar kurulmalıdır. Çünkü bu yıllar ergenlik çağının yaşandığı dönemdir. Ayrıca ortaokuldan sonra lise ve üniversite süreci de şekillendiğinden öğrencinin başarısını arttırmak için; eğitimin üç ana başlığı olduğunu unutulmamalıdır. Birincisi öğrenci, ikincisi eğitim kurumu ve üçüncüsü ise öğretmenler ve ailedir.

Eğitim sürecinin önemli bir aşaması olan ortaokul dönemini es geçmemek gerekir.

Ortaokul eğitiminde derslere özellikle önem verilmelidir. Derslerde temel olarak kullanılan kitapların yanında ortaokul yardımcı kitapları seçimi de ciddi manada önem taşımaktadır. Zira ortaokulda elde edilen bilgiler bir sonraki öğrenim basamağı olan lise için kıymetli ürünlerdir. Buradaki herhangi bir eksik ilerleyen dönemde sıkıntı meydana getirebilir. İlkokulla birlikte öğrencinin hayatına katılan sınavlar ortaokulda da devam edecektir. Yapılan hazırlıkların yolu iyi ortaokul yardımcı hazırlık kitapları seçmekten de geçer. Bu noktada ucuzkitapal.com uzman olduğu ortaokul yardımcı ders kitapları ile öğrenciye büyük bir destek sağlar, başarısında rol oynar.

Ortaokul kitapları arayışı içerisinde olanlara yönelik kategori altında ortaokul öğrencileri için kitap çeşitleri sunuluyor. Ortaokul seviyesinde yer alan öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik farklı alt kategorilerde sunulan kitaplar, ortaokulun her sınıfındaki öğrencilere hitap edecek şekilde sınıflandırılmıştır. Onlarca yayınevinden kitapların yer aldığı seçeneklerde, istenen favori kitap yayınevini filtreleyerek de arama yapabilirsiniz. İndirimli ve uygun fiyatlı ortaokul kitapları kategorisi altında hem okula yardımcı hem de tatil için kitap çeşitliliği bulunabiliyor. Öğretmenlerin de öğrencileri için istediği kitapları bulabileceği bu kategoride özel indirimler de yer alıyor. İstediğiniz ortaokul kitabını bulmak için kitaplara hızlıca göz atmaya başlayabilir; beğendiğiniz ortaokul kitaplarını hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. Unutmayın, ortaokul için temel kitaplar ve yardımcı hazırlık kitapları için en iyi seçenekler ucuzkitapal.com ile bir tık uzağınızda bulunuyor.

Çocuk Klasiklerinden Seçme Eserler Seti 30 Kitap Aperatif Kitap
%70
KAMPANYA
195.00 TL
58.50 TL
Jules Verne Serisi 10 Kitap Set Maviçatı Yayınları
%70
KAMPANYA
70.00 TL
21.00 TL
Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Set-2 Maviçatı Yayınları
%70
KAMPANYA
65.00 TL
19.50 TL
Dünya Çocuk Klasikleri 10 Kitap Set-3 Maviçatı Yayınları
%70
KAMPANYA
65.00 TL
19.50 TL
Ömer Seyfettin Hikayeler Seti 10 Kitap Maviçatı Yayınları
%70
KAMPANYA
70.00 TL
21.00 TL
LGS T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konu Anlatımlı Özel Fen Bilimleri
%40
Hızlı Gönderi
25.00 TL
15.00 TL
LGS İngilizce Konu Anlatımlı Özel Fen Bilimleri
%40
Hızlı Gönderi
26.50 TL
15.90 TL
LGS Türkçe Konu Anlatımlı Özel Fen Bilimleri
%40
Hızlı Gönderi
23.00 TL
13.80 TL
LGS Türkçe Soru Bankası Özel Fen Bilimleri
%40
Hızlı Gönderi
27.00 TL
16.20 TL
LGS Matematik Konu Anlatımlı Özel Fen Bilimleri
%40
42.50 TL
25.50 TL
LGS Matematik Soru Bankası Özel Fen Bilimleri
%40
Hızlı Gönderi
42.50 TL
25.50 TL
LGS İngilizce Soru Bankası Özel Fen Bilimleri
%40
23.00 TL
13.80 TL
8.Sınıf LGS SözelMix Beceri Temelli Sorular Karekök Yayınları
%32
Hızlı Gönderi
53.00 TL
36.05 TL
LGS Yeni Nesil Paragraf Soru Bankası Nobel Kitabevi
%25
Hızlı Gönderi
42.00 TL
31.50 TL
Sonraki 20 ürünü göster
Yayınevi
Yazar
Fiyat
Hızlı Gönderi
Kargo Ücretsiz