No Logo - Naomi Klein - Ayrıksı Kitap

9786057010032
%
25
İndirim
90.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

No Logo Ürün Açıklaması

No Logo - Naomi Klein - Ayrıksı Kitap

Alan Yok. Tercih Yok. İş Yok.
No Logo
Küresel Marka Dünyasının İç Yüzü

Yükselen şirket karşıtı hareketin Das Kapitali. - The Guardian

İlk olarak 1999 yılında Kanadada yayımlandıktan sonra kısa sürede yirmiden fazla dile çevrilen ve bir milyondan fazla basılan No Logo, yayımlandığı dönem tüm dünyayı saran küreselleşme karşıtı hareketin kutsal kitabı olmuştu. Bu başarısıyla birlikte üniversitelerde ders konusu da olan No Logo kitabı 2011 yılında Time dergisi tarafından 1923 yılından beri yayımlanan en iyi ilk 100 kurgu dışı kitaptan biri olarak gösterilmiştir.
Ödüllü gazeteci Naomi Kleinın yazdığı No Logo dört bölümden oluşuyor:
Alan Yok: Markalaşmanın tarihi ile başlayan bu bölümde marka kültürünün her yere egemen olmasıyla birlikte çok uluslu şirketlerin yüzlerini maddi üretimden çok marka yaratmaya nasıl döndükleri ve üretimlerini Üçüncü Dünyaya nasıl kaydırdıkları açıklanıyor.
Tercih Yok: Bu bölümde markaların tercihlerimizi nasıl belirlediği ve sansürlediği anlatılırken şirketlerin, kendi markalarının eleştirilmesinin önüne geçmek için yasaları nasıl kötüye kullandıkları gösteriliyor.
İş Yok: Bu bölümde üretimin, işçilerin en ağır koşullarda, hiçbir iş hukukuna bağlı kalmadan çalıştırıldığı Üçüncü Dünya ülkelerindeki serbest üretim bölgelerine kaydırılmasının sonuçları aktarılıyor.
Logo Yok: Son bölümde ise 1990lardan bu yana yükselen küreselleşme karşıtı hareket ve bu hareketin marka dünyası karşısındaki oldukça yaratıcı duruşu ve direnişi anlatılıyor.

(Tanıtım Bülteninden)
Marka
Karışık Yayınlar
Yazar
Naomi Klein
Sayfa
656Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
14.00x21.00cm
Basım Yılı
2021

No Logo Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı