Müslümanların Birlik ve Bütünlüğünün Önündeki En Büyük Engel - Dini Grupçuluk

%
30
İNDİRİM
9786057699398
%
30
İndirim
45.00 TL
31.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Kuran, doğruyu yanlıştan, yararlı olanı zararlıdan, hak ve gerçek olanı batıl ve yapma olandan, iyi olanı kötüden, imanı da küfürden ayıran ve bu hususlarda gerektiği kadar bilgi sunan bir kitaptır ve bu özellikleri dolayısıyla Allah onu rahmet ve hidayet kaynağı olarak nitelendirmiştir (Neml, 77).

Kuranın bu özelliklerinden yararlanmanın yolunu da yine Allah, Hz. Peygambere gönülden iman etmeye, Kurana uymaya ve kalplerde yalnız Allah korkusu taşımaya bağlamıştır (Yasin, 11).

Bu durumda kesin olarak bilinmesi gereken şudur: İslamın, uyanlarının bölünüp parçalanmasına, Kuranın bireysel istek ve arzulara alet edilmesine, tevhit anlayışından sapmasına ve Allahın birlik ve beraberlik hususundaki emirleriyle, tefrika ve ayrışma konusundaki şiddetli uyarılarına kulak asılmamasına hiç mi hiç tahammülü yoktur.

Kısaca, her Müslüman, kafasındaki İslamı gözden geçirerek yeniden tanımaya ve tanımlamaya gayret etmeli ve yepyeni bir bilinç geliştirmelidir diyebiliriz; çünkü apaçık Kuranın gösterdiği apaydınlık yolda yürümek için bundan başka herhangi bir seçenek yoktur (Taha, 113).

Dileyelim ki, insanları ırk bölmesin, din ayrıştırmasın, politika farklılaştırmasın, para ve servet sınıflandırmasın. Çünkü bunların hepsi insanlığın felaketi demektir.

Felakete karşı durabilmenin yolu da insanın Allaha dayanarak alacağı tedbirlere bağlıdır.

Marka:
Rağbet Yayınları
Yazar:
Ahmet Okutan
Sayfa:
512 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mayıs 2020