Küçük Mavi Sandalye - Cary Fagan - Uçanbalık Yayıncılık

%
25
İNDİRİM
9789755873596
%
25
İndirim
43.00 TL
32.25 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Küçük mavi sandalyenin BÜYÜK macerası...

Cary Faganın yazıp Madeline Kloepperın resimlediği Küçük Mavi Sandalye, sembolik değeri bulunan kimi nesnelerin, zamanda ve mekânda yolculuğa çıkıp farklı ellere geçtiğinde, nasıl bambaşka ihtiyaçlara seslenen yeni değerler kazanabileceğini gözler önüne seriyor.

Yaşam döngüsünden hareket ederek bir nesnenin kullanım ömrü üzerine düşündüren bu sevimli kitap, minikleri çevre bilinciyle ilişkili iki güncel kavramla tanıştırıyor: tekrar kullanım ve yeniden değerlendirme.

İşlevi tanımlı bir nesnenin, hayal gücünün yardımıyla ne gibi yeni işlevler edinebileceğini anlatan öykü; çok boyutlu düşünmenin ve farklı deneyimlere açık olmanın dönüştürücü gücüne işaret ediyor.

Bir sandalye ne işe yarar? Yorulunca oturmaya, üzerinde saksı çiçeği yetiştirmeye, kuşların yemleneceği bir sofraya dönüşmeye? Bo, çok sevdiği küçük mavi sandalyesini bir an olsun boş bırakmıyor. Yemek yerken, kitap okurken, çadır kurarken, hatta uyurken bile sandalyesini hep yanı başında tutuyor. Ama gün geliyor Bo büyüyor, artık sandalyesinden ayrılma vakti geliyor. Küçük mavi sandalyenin elden ele dolaştığı acayip maceralı yolculuğu da böylece başlıyor. Kâh kocaman bir filin sırtında kâh bir dönme dolabın tepesinde dünyayı dolaşıp duruyor. Her durakta bambaşka yaşamlara dokunup, unutulmaz izler bırakıyor. Ta ki rengârenk bir uçan balon demetinin ucunda yeniden okyanuslara açılana dek. Varacağı noktada acaba onu kim bekliyor dersiniz?..

Cary Fagan, günümüz koşullarında, sahibinin ihtiyacını artık karşılayamadığı için büyük olasılıkla kaderine terk edilecek küçük bir sandalyeyi alıp elden ele dolaşan kıymetli bir hazineye dönüştürüyor, Küçük Mavi Sandalyeyle, esin verici bir paylaşma öyküsü anlatıyor.

Unutmayın, küçük bir sandalye asla sadece sandalye değildir!

Marka:
Uçanbalık Yayıncılık
Yazar:
Cary Fagan
Sayfa:
40 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
25.40x21.50 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020