Kristof Kolomb - Yakov Vasilyeviç Abramov - Dorlion Yayınevi

%
38
İNDİRİM
9786254070495
%
38
İndirim
12.00 TL
7.44 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Kristof Kolomb (31 Ekim 1451 – 20 Mayıs 1506), Atlantik Okyanusu boyunca dört büyük seferin kaptanlığını yapan, coğrafi keşifler döneminde Amerika kıtasını keşfederek çağ kapatıp, çağ açan ve Amerikanın kolonize edilmesini sağlayan İtalyan kâşif, kaptan ve kolonist. İspanyanın Katolik monarkları tarafından finanslanan seferleri, Avrupalıların, Karayipler, Orta Amerika ve Güney Amerika ile yaptığı ilk temas oldu.

Cenova doğumlu olduğu ve bu bölgenin lisanını konuştuğu kabul edilir. Genç yaşından itibaren denizde bulunmuş, kuzeyde İzlanda ve güneyde Ganaya kadar seyahat etmiştir. İlk olarak Portekizli bir soylu olan Filipa Moniz Perestrelo ile Vila Baleira adasında 1479 yılında evlendi ve bu evlilikten, daha sonra babası ile aynı mesleği yürütecek olan, Diego Kolomb (1479-1526) dünyaya geldi. Daha sonra Kastilyalı bir hanımefendi olan Beatriz Enriquez de Aranayı yanına aldı ve bu birliktelikten, gayrimeşru olarak, Ferdinand Kolomb doğdu. Kolomb çoğunlukla kendi kendini eğitmiş olsa da coğrafya, astronomi ve tarih alanlarında eğitim görmüştür.

Kolomb yeni dünyaya 3 sefer gerçekleştirdi. Bunlar 1493te Küçük Antillerin keşfi, 1498de Trinidad ve Güney Amerikanın kuzey sahillerine yolcuğu ve 1502de Orta Amerikanın doğu sahillerine yolculuğudur. Bu bölgelerden bazılarına verdiği isimler güümüzde hala kullanılmaktadır. Keşfettiği yerlerin yeni bir kıtanın parçası olduğunun farkında olup olmadığı bilinmemektedir ancak Doğu Hindistana varma çabasından ve bulduğu yerlilere İndias (İspanyolca Hindistanlı) adını vermekten vazgeçmedi. Kolombun yaptığı seferler Keşif ve Fetih Çağının başlangıcı oldu.

Marka:
Dorlion Yayınevi
Yazar:
Yakov Vasilyeviç Abramov
Sayfa:
96 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020