Karanlığı Yiyenler - Richard Lloyd Parry - Okuyan Us Yayınları

%
25
İNDİRİM
9786055134235
%
25
İndirim
46.00 TL
34.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Publishers Weekly dergisi tarafından belirlenmiş 2012nin En İyi 10 Kitabından biri. New York Times 2012nin En Dikkat Çekici 100 Kitabı listesinde. 2012 Edgar Ödülü adayı ve 2012 Orwell Ödülü adayı.

Uzun boylu, sarışın bir genç kadın, 2000 yılının yazında yirmi bir yaşındayken Tokyonun karanlığına adımını attı ve ortadan kayboldu... Ta ki bir sonraki kış, parçalara ayrılmış cesedi deniz kıyısındaki bir mağarada gömülü halde bulunana kadar.

İngiliz hostes Lucie Blackmanin kaybolmasından sonraki yedi ay boyunca Japon polisi, İngiliz özel dedektifler, genç kadının acılı ailesi ve hatta Avustralyalı arama ekiplerinin dahil olduğu çok büyük çapta bir arama çalışması yürütüldü. Dava çözüldükçe başbakanların, sado-mazoşistlerin, büyükelçilerin, hilekârların ve dünyanın her tarafından muhabirlerin ilgisi bu olaya yönelecekti.

Karanlığı Yiyenler, heyecan dolu gerçek bir hayat hikâyesi. Hem bir kurbanın hem de bir katilin biyografisi... Dünyanın en şaşırtıcı ve esrarengiz toplumlarından biri olan Japonyanın, dünyanın geri kalanının daha önce hiç görmediği karanlık köşelerine derinlemesine bir bakış atmaya hazırlanın.

Karanlığı Yiyenler, gerçeğe dayalı bir hikâye fakat bir kurgu kadar sürükleyici. Anlatım dramatik kırılmalar, dönüşler ve yarım çözümlerle dörtnala gidiyor. Lucieyi kaçıran katil zanlısı Joji Obara, bir kurgu karakter olan Hannibal Lecter kadar zeki ve korkutucu.
-Wall Street Journal-

Yılın en iyi kitaplarından biri.

-The Economist & The Guardian

Özenle anlatılmış, korkunç bir hikâye...  

- The Times

Sadece örnek bir muhabirlik eseri değil, aynı zamanda aralıksız, sessiz ve derin bir manevi sorgulama.

- New York Times

Güçlü anlatımı ile okuyucuyu kurgu olamayacak kadar karanlık, imkân dışı ve düpedüz tuhaf olan hikâyesi boyunca sürükleyen zekice bir kitap.

- David Pilling, Financial Times

Sadece örnek bir muhabirlik eseri değil, aynı zamanda aralıksız, sessiz ve derin bir manevi sorgulama. 

- New York Times

Truman Capotenin In Cold Bloodı ve Norman Mailerın The Executioners Songıyla karşılaştırılmayı hakkeden, ustaca yazılmış bir gerçek suç hikâyesi. 

- Los Angeles Times

Titizlikle araştırılmış ve çok güzel yazılmış; dehşet verici ve kesinlikle hayran bırakan bir eser. 

- The Irish Times

Marka:
Okuyan Us Yayın
Yazar:
Richard Lloyd Parry
Sayfa:
542 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x20.00 cm