İyi Yere Nasıl Gidilir? - Michael Schur - Sander Yayınları

9786258064780
%
25
İndirim
74.99 TL
99.99 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

İyi Yere Nasıl Gidilir? Ürün Açıklaması

Şu soruyu kendinize sıkça soruyor musunuz:
Bu kadar iyi bir insanken neden ben suçluluk duyuyorum?
Umursamayı bırak! Sen iyi olmak için çabalamadığında hayat çok daha kolay, hele bazen mükemmel bir iyi insan olmanın ulaşılmazlığı göz önünde bulundurulursa. Demek istediğim, uzayda büyük, yığıntı bir kayanın üzerinde yüzen küçük hiçlik parçacıklarıyız, yaptığımız herhangi bir şeyin herhangi bir önemi var mı?
Michael Schur, İyi Yere Nasıl Gidilir? adlı ilk kitabıyla ahlak felsefesine yeni başlayanlar için mizahi ve eğitici bir anlatımla rehber niteliğinde bir çalışma ortaya koyuyor. 
The Good Place, The Office, Parks and Recreation gibi başarılı durum komedilerinin yapımcısı ve senaristi Schur, Aristoteles’in nihai hedef olarak mutluluk kavramını, Kant’ın mutluluğu önemsiz gören deontolojisini, Sartre ve Camus’nün varoluşçuluğunu kapsayan bulgularını kitap boyunca absürt soru ve cevaplarla inceliyor: 
“Sebepsiz yere arkadaşımın yüzüne yumruğu patlatmalı mıyım?”
“Yalan söylemeli ve arkadaşıma; o saçma ve çirkin gömleğini beğendiğimi söylemeli miyim?”
 Starbucks’ta bahşiş bırakacağın zaman baristanın bunu gördüğünden emin olmak için beklediğinde oluşan duygularını tıpkı The Good Place dizisindeki gibi eğlenceli bir dille okuyuculara aktarıyor.

Marka
Sander Yayınları
Yazar
Michael Schur
Sayfa
312Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

İyi Yere Nasıl Gidilir? Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı