İran’da Ehl-i Sünnet - Abdüzzahir Sultani - Fecr Yayınları

%
27
İNDİRİM
9786257879095
%
27
İndirim
40.00 TL
29.20 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Elinizdeki eser iki kısımdan oluşmaktadır. “Ehl-i Sünnet’in Siyasal, Toplumsal ve Kültürel Dokusu” başlığını taşıyan birinci kısımda İran’ın kuzey, güney, doğu, batı ve merkezî eyaletlerinde Sünnilerin ikamet ettiği bölgeler; okul, cami, hayır kuruluşları, yayınevleri ve kütüphanelerden oluşan dinî, kültürel müesseseler ve merkezler ele alınmaktadır. Ayrıca Tebliğ Cemaati, Davet ve Islah Cemaati, Selefilik, Sufilik ve Kur’an Mektebi gibi Ehl-i Sünnet’in en önemli kültürel ve siyasi parti ve hareketleri ile diğer fikrî ve etnik yapıları incelenmektedir.

“Ülkenin Siyasal Kültürel ve Ekonomik Sisteminde Ehl-i Sünnet’in Rolü” başlıklı ikinci kısımda ise Ehl-i Sünnet’in İran’daki yapılar ve mezheplerle ilişkisi, yani Ehl-i Sünnet’in Hıristiyanlık, Zerdüştlük, Yahudilik, Bahailik, Sâbiîlik, Sih gibi din mensupları ile İsnâaşeriyye Şiası, İsmaililik ve Nimetullahilik gibi mezheplerin mensuplarıyla ilişki biçimi ve irtibatı ele alınmaktadır. Bunun yanı sıra siyasi sistemde Ehl-i Sünnet’in rolü, kültürel ve düşünsel konumu, ekonomik durumu, en önemli ve öncelikli imkânları ve fırsatları ile zorlukları ve sorunları ele alınmaktadır.

Bu kitap, Ehl-i Sünnet’in bugünkü durumuna, yani bu eserin yazıldığı 2011-2014 yıllarındaki Ehl-i Sünnet geleneğine odaklanmıştır.

Marka:
Fecr Yayınları
Yazar:
Abdüzzahir Sultani
Sayfa:
348 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2020