%
29
İNDİRİM

İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası - Safa Sazak - Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık

İNDİRİMLİ
9786057868282
%
29
İNDİRİM
39.90 TL
28.33 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

İnsan toplulukları bugünkü hayatlarına; siyasi, idari, askeri, içtimai ve ilmi tecrübeler ile insani değerlerin olgunlaştırdığı bir birikim sonunda eriştiler. Diğer alanların ötesinde, ilmi birikime ve insani değerlere katkısı olanlar, sevinmek ve övünmek hakkına sahiptirler. İnsani değerlere ise ancak insan haklarına ve demokrasiye verilen değer ölçüsünde katkı sağlanabilir. İnsan hakları, insana yaraşır medeni bir yaşamın kapısını aralayan, doğuştan sahip olunan, insanca bir yaşam içindir. Demokrasi, eşitlik gözeten, vatandaşların görüşlerine ve çıkarlarına duyarlı olan, açıklık, hukukun üstünlüğü, liyakat ve uzlaşmayı; keyfiliğe, zulme ve nepotizme tercih eden, insan haklarını güvence altına alan, toplumsal ve siyasal değişikliklere imkân veren bir karar alma mekanizmasıdır . İfade özgürlüğü, fikirlere saygı, eşitlik, adalet, hoşgörü, barış, şeffaflık, liyakat ve hesap verebilirlik gibi demokrasi idealinin temelinde yatan olmazsa olmaz prensipler de demokrasinin konuşulmaktan öte yaşandığı iklimlerde hayat bulacaktır. Ancak bu iklimlerin yaşanır hale gelmesi, İnsan Hakları ve Demokrasi eğitiminin kazandırdığı vicdani ve insani bilinçle oluşacaktır.

Türkiye’mizde; Hukuk, SBF, İİBF, İşletme Fakültelerinin eğitiminde İnsan Hakları Hukuku zorunlu ya da seçmeli bir ders olarak sunulmakta, öğrenciler dersin dağınık ve karmaşık bir şekilde aktarılmasından dolayı dersi öğrenmekte zorluk çekmektedir. Hem öğrencilik yıllarımızda hem de kurum sınavlarına hazırlandığımız yıllarda pek çok kitapta dersin büyük bir karmaşayla anlatılması, ilköğretimde ve lise eğitiminde dahi okutulan bu derece önemli bir dersi, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.

İhtiyaç görülen lüzum üzerine bu çerçevede üşenmeden, bildiklerimizi kendimize saklamadan, ihtiyacı olanlara da ulaşsın düşüncesiyle büyük bir heyecanla; içeriğini Zihin Haritası hafıza tekniği ve Artırılmış Okuma tekniği ile destekleyerek hazırladığımız İnsan Hakları ve Demokrasi Atlası çalışmamız sebep sonuç ilişkisi kurularak İnsan Hakları Hukuku ve Demokrasi mantığının hızlı bir şekilde anlaşılması adına düzenlenmiştir.

Çalışmamızda sırasıyla; İnsan Haklarıyla İlgili Kavramlar ve Tarihsel Süreç, 1982 Anayasasında Yer Alan Temel Hak ve Hürriyetler, İnsan Haklarının Ulusal Düzeyde Korunması, İnsan Haklarının Uluslararası ve Bölgesel Düzeyde Korunması, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarıyla İlgili Kanunlar ve Mevzuat Değişiklikleri olmak üzere altı bölüm yer almaktadır. Ayrıca bölümlerin sonuna toplam 100 pratik çalışma sorusu da eklenmiştir. Kitabımız, 9 Temmuz 2018 tarihinde tamamı yürürlüğe giren Anayasa Değişiklikleri ve son çıkan Cumhurbaşkanı Kararlarıyla birlikte, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Haklarına yansıyan hukuki düzenlemeler dikkate alınarak büyük bir titizlikle yayına hazır hale getirilmiştir. Çalışmanın bir diğer ayırt edici özelliği ise, QR Kod (Quick Response-Hızlı Yanıt) desteğiyle video anlatımları sunarak kendisini güncelleyebilme imkanı sunan ilk ve tek akıllı İnsan Hakları ve Demokrasi kitabı olmasıdır. Bu özellik sayesinde okuyucular, İnsan Hakları ve Demokrasi Atlasının arka kapağında yer alan QR Kodu akıllı telefonlarından okutarak ilerleyen tarihlerde gerçekleşecek mevzuat değişikliklerinden kısa sürede haberdar olabilecek ve bilgilerini hızlı bir biçimde güncelleme fırsatı yakalayabileceklerdir. Kitabımızı fazla zaman kaybetmeden dikkatle okumanızı, Türkiye’de Demokratikleşme ve İnsan Hakları Hukukunun öğrenilmesi adına başa çıkılmaz olarak gördüğünüz önyargılarınızdan kurtulmanızı, başarılı olmak için hayat enerjinizi kaybetmeden harekete geçmenizi, tüm olumsuzluklara kulaklarınızı tıkayarak dimdik durmanızı, cesaret ve coşkuyla, geleceğinizi kendi kararlarınızla ve inandığınız doğrulardan sapmadan şekillendirmenizi öneririz.

Marka:
Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
Yazar:
Safa Sazak
Sayfa:
114 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
27.00x19.00 cm
Basım Yılı:
Eylül 2019

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.33 TL 28.33 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.33 TL 28.33 TL
100 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.33 TL 28.33 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.33 TL 28.33 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 28.33 TL 28.33 TL
2 Taksit 14.17 TL 28.33 TL
3 Taksit 9.44 TL 28.33 TL
4 Taksit 7.08 TL 28.33 TL

200TL ve 4 TAKSİT ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

TEK ÇEKİM KAMPANYASI

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 28.33 TL
Havale / Eft 28.33 TL
Posta Çeki 28.33 TL
Kapıda Ödeme 35.33 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık