Genel Muhasebe - İffet Görkey Kesimli - Paradigma Akademi Yayınları

9786055193065
%
12
İndirim
61.60 TL
70.00 TL
3 adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Genel Muhasebe Ürün Açıklaması

Bu kitabı yazmaktaki temel çıkış noktası, yeni başlayan öğrencilere ve mesleğe adım atanlara, ilk aşamada sade bir biçimde temel muhasebe prensiplerini anlatmaktadır. Kanuni değişikliklerin de göz önünde bulundurulduğu bu kitapta, Muhasebe Genel Tebliğine, Vergi Usul Kanununa ve Türk Ticaret Kanununa sadık kalınmıştır.

Muhasebenin gerekliliği ve kısa bir tarihçesi çeşitli isimlerler anılmakla beraber, Genel Muhasebe 1 ve Genel Muhasebe 2 ya da Dönem Sonu İşlemleri isimli üniversite düzeyinde derslerin içeriklerine uygun anlatım elinizdeki kitapta yer almaktadır. Tekdüzen Hesap Planında yer alan hesapların açıklamaları, bunları desteklemek amacıyla monografiler ve dönem sonu işlemleri kitabın içeriğini oluşturmaktadır. Finansal Muhasebe ya da Genel Muhasebe branşının dışında kalan konular bu kitaba özellikle alınmamıştır.

İcracı karar alıcı ve uzman olarak uzun bir süreç içerisinde gözlemlemek fırsatı bulduğum iş dünyasının gereksinimleri örnekleri şekillendirmiş bankacılık geçmişimin yardımıyla da bankalar, krediler ve kredi kartlarıyla ilgili olan bölümlerde deneyimlerin aksettirilmeye çalışılmıştır.

Marka
Paradigma Akademi Yayınları - Akademik Kitaplar
Yazar
İffet Görkey Kesimli
Sayfa
380Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Eylül 2013

Genel Muhasebe Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı