Geleceğin Yönetim Şekli Meritokrasi - Şafak Orhan - Onur Kitap

%
30
İNDİRİM
9786052141557
%
30
İndirim
30.00 TL
21.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Kur’an-ı Kerim’de 6 âyette Allah, “Kim bana güzel bir borç verirse, ben onu kat kat geri öderim” buyuruyor. Allah bunu tabii ki mecazen söylemektedir. Şüphesiz ki Allah’ın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur ve tüm noksanlıklardan beridir.

İnsanların birbirlerine karşı yardımlaşmada ne kadar cimri olduğunu bilen Rabbimiz, bu yardımlaşmaları kendisine verilen bir borç telakki ederek, insanlar arasında sosyal adaleti teşvik etmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlamıştır. Ayrıca bu vesileyle, olmayana vermeyi becerebilen insanların egolarını yenebildikleri için de ruhsal gelişimleri ilerlemiş olacaktır... Ruhsal gelişimi tekâmül etmiş insanlar ise gelecekte bir araya gelerek günümüz şartlarına ve de teknolojik ilerlemesine cevap veremeyen demokrasi düzeninden çok daha ileri olan ve tüm insanların temel ihtiyaçlarının karşılandığı (adalet, barış, sağlık, güvenlik, barınma, beslenme, eğitim vs. gibi) “MERİTOKRASİ” adlı yönetim şekline geçeceklerdir.

Burada en büyük görev, bütün dünya gençliğine düşmektedir... Gençlerin, nesilden nesile devam ederek Türkiye’den başlayacak bir hareketle, ileride birleşip “MERİTOKRASİ”yi inşa edeceklerine inanıyorum. Bu minvalde tüm gençleri ve iyi insanları “Adalet ve Barış” platformuna yani “MERİTOKRASİ”ye davet ediyorum...

Marka:
Onur Kitap
Yazar:
Şafak Orhan
Sayfa:
240 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020