El Yazma Sohbetler 10 Cilt Takım - Mahmud Ustaosmanoğlu - Ahıska Yayınevi

9786257524872
%
25
İndirim
2,301.75 TL
3,069.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

El Yazma Sohbetler 10 Cilt Takım Ürün Açıklaması

El Yazma Sohbetler 10 Cilt Takım

Uzun zamandır ihvan ve muhibbanın, Efendi Hazretlerimizin birbirinden değerli vaaz-u nasihatlerini barındıran 10 ciltlik “El Yazma Sohbetler” e olan iştiyakını biliyorduk. Bundan sebep bu çalışmayı ele almak istedik.

Bu kıymetli sohbetleri okuyanlara, özellikle kendisine ders edinen talebe ve hocalarımıza kolaylık olması niyetiyle de bazı çalışmalar yaptık.

Her sohbeti başlı başına ele alarak baş taraflarına; sohbetin tarihi ve yapıldığı yeri, sohbet ayetlerini, Risâle-i Kudsiyyeden okunan beyti, sohbet hadislerini ve sohbette zikri geçen konuları zikrettik.

Bazı sohbetler, hazırlayan kardeşlerimizden kaynaklı olsa gerek tekrar edilmiştir. Tekrar olan bu sohbetleri daha önce geçen yerlere atıf yaptık.

Sirâcül-Muttekîn ve Terhîb-Tergîb eserlerini yazan hattatlardan kaynaklanan hadis metnindeki bazı hatalı yazıları düzelterek Arapçalarını da ekledik.

Bu vesile ile eserde geçen feyiz menbaı olan vaaz-ı nasihatlerin, tüm ihvan ve muhibbanın gönül bahçelerini ihya etmesini Cenâb-ı Hakktan niyaz ediyoruz.

Marka
Ahıska Yayınevi
Yazar
Mahmud Ustaosmanoğlu
Sayfa
4420Sayfa
Kağıt
ŞamuaKağıt
Boyut
16.50x24.00cm
Basım Yılı
Ağustos 2023

El Yazma Sohbetler 10 Cilt Takım Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı