Dondurmam Gaymak Bir Ege Geyiği - Yüksel Aksu - Say Yayınları

9789754686753
%
50
İndirim
5.00 TL
10.00 TL
son 2 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Dondurmam Gaymak Bir Ege Geyiği Ürün Açıklaması

Türkiye sinemasıyla barıştı... İlgi yarışında, Babam ve Oğlumdan sonraki bayrağı Dondurmam Gaymak aldı. Sektörün devlerine kafa tutan dondurmacı Ali Ustanın traji-komik hikayesi, kısa sürede sınırlarımızın dışına taştı. Usta oyuncu Gerard Depardiueye, oradan da Oscara kadar uzandı. Gerçi adaylar arasında gösterilmedi, ama Türk halkının gönül birinciliğini kazandı.

Yüksel Aksunun yazıp yönettiği Dondurmam Gaymak, amatör oyuncularla, Muğla halkının içten katılımıyla çekilen bir film. O yörenin ağzı, geleneği ve hoşgörüsüyle kavrulmuş... Hiçbir katkı maddesi içermiyor. Belki de bundan ötürü mütevazı davranıp imkansızı isteyenlerin filmi... Ya da Don Kişot misali, kaybedilmiş bir davanın fedakar kahramanının hikayesi... 

Dondurmam Gaymak sinemanın asıl görevinin düşündürerek eğlendirmek, böylece sanatların en yücesine, yaşama sanatına hizmet etmek olduğunu iddia eden Brechtin söyleyip de yapamadığını başarmış yapıtlardan. 

- Ali Saydım 

Dondurmam Gaymak, bir anda, hiç öyle konumlanmamasına rağmen, Türkiyenin kendi öz anti-küreselleşme simgesi oluyor. Bu filme giden herkes, vahşi kapitalizme bir gol atmış olacak. 

- Oray Eğin

Marka
Say Yayınları
Yazar
Yüksel Aksu
Sayfa
224Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x20.00cm

Dondurmam Gaymak Bir Ege Geyiği Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı