%
14
İNDİRİM

Dijital Yeterlik: Dijital Çağda Dönüşüm Yolculuğu

İNDİRİMLİ
%
14
İNDİRİM
44.00 TL
37.84 TL
Bu ürün temin edilebilir,
temin süresi 2 - 4 iş günüdür.

Bu ürünü kredi kartı, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz. 100,00TL ve üzeri siparişlerinizde Kargo Ücretsiz.

Kapıda ödemeli siparişlerde sipariş tutarı gözetilmeksizin +7,00 TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

+

Dijital teknolojilerin hayatın her alanında kendini göstermesiyle birlikte başlayan dönüşüm yolculuğunda, bireylerin dijital yeterliklerini geliştirmeleri bir gereklilik haline gelmiştir. Her ne kadar dijital teknolojilere erişim ve dijital teknolojileri kullanım oranları gün geçtikçe artsa da çalışmalar bu teknolojilerin etkin bir şekilde kullanılmadığını göstermektedir. Dijital teknolojilerin etkin bir şekilde kullanılması, bireylerin dijital yeterliklerini geliştirmeye yönelik farkındalıklarının oluşması ile birlikte bu konuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri ile mümkündür.

Bu kitapta, kuramsal temellerle birlikte dijital yeterliklere yönelik uygulamalar geniş bir yelpazede ele alınarak dijital yeterlik konusunda farkındalık kazandırılması ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Kitap dijital yeterlik çerçevelerinden biri olan DigComp temel alınarak yapılandırılmıştır. Bu bağlamda “bilgi ve veri okuryazarlığı”, “iletişim ve iş birliği” , “dijital içerik geliştirme”, “güvenlik” ve “problem çözme” boyutları ele alınmıştır ve her bir boyut kitaptaki bölümlerle ilişkilendirilmiştir. Kitap on altı bölümden oluşmaktadır. Bu kapsamda kitabın ilk bölümünde; dijital yeterlik kavramına ve kuramsal çerçevelere, ikinci bölümünde; bilgi ve veri okuryazarlığına, üçüncü bölümünde; dijital ortamlarda vatandaşlık, etik ve kimlik yönetimine, dördüncü bölümünde; iletişim ve iş birliğinde kullanılan dijital uygulamalara, beşinci bölümünde; dijital içerik geliştirmede sunu uygulamalarına, altıncı bölümünde; görsel uygulamalara, yedinci bölümünde; ses ve video uygulamalarına, sekizinci bölümünde; animasyon uygulamalarına, dokuzuncu bölümünde; web sitesi uygulamalarına, onuncu bölümünde; artırılmış gerçeklik uygulamalarına, on birinci bölümünde; ölçme-değerlendirme uygulamalarına, on ikinci bölümünde; programlama uygulamalarına, on üçüncü bölümünde; telif hakları ve lisanslamaya, on dördüncü bölümünde; donanımsal teknolojiler ve çevrim içi ortamlarda güvenliğe, on beşinci bölümünde; dijital ortamlarda riskler ve başa çıkma stratejilerine ve on altıncı bölümünde; dijital çağda problem çözme konularına yer verilmiştir.

Dijital yeterliğin her bir alt boyutuna ilişkin hazırlanan bölümlerde yazarların gerek teorik gerekse de uygulamaya dönük paylaştığı bilgilerle, bireylerin teorik bilgi edinmelerinin yanı sıra öğrendiklerini uygulayabilmeleri de amaçlanmıştır.

Kitap genel bağlamda bireylerin dijital yeterliklerinin geliştirilmesini amaç edinirken özelde bu yeterliğe sahip bireylerin yetiştirilmesinde rol alan eğitmenlere de rehber olacak niteliktedir. Geniş bir kitleye hitap eden kitap, yükseköğretim düzeyinde yer alan öğretim teknolojileri ve bilişim teknolojileri derslerinde kullanılabileceği gibi, dijital teknolojilerin farklı öğretim alanlarına entegrasyonuna yönelik çeşitli derslerde de destekleyici kaynak olarak kullanılabilir. Kitabın hazırlanması sürecinde gerek bölümlerin yazılmasına gerekse de yazılan bölümlerin değerlendirilmesine katkı sağlayan ve büyük bir özveriyle bölümlerini düzenleyen tüm meslektaşlarıma emeklerinden dolayı yürekten teşekkür ederim. Dijital çağda gelişime ve dönüşüme açık olan siz değerli okurlara katkı sağlaması dileğiyle.
Editör
Ayça Çebi

Marka:
Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar
Yazar:
Ayça Çebi
Sayfa:
484 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Şubat 2020

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 37.84 TL 37.84 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.
Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 37.84 TL 37.84 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

50TL VE ÜZERİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ 2 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 37.84 TL 37.84 TL
50 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

TEK ÇEKİM VE TAKSİTLİ HARCAMALARDA
ÜCRETSİZ +3 TAKSİT İMKANI!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 37.84 TL 37.84 TL
200 TL nin altındaki tutarlar için taksit yapılamamaktadır.

200TL VE ÜZERİ TAKSİTLİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Taksit Tutar Toplam
Tek Çekim 37.84 TL 37.84 TL
2 Taksit 18.92 TL 37.84 TL
3 Taksit 12.61 TL 37.84 TL
4 Taksit 9.46 TL 37.84 TL

200TL ve 4 TAKSİT ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE
+3 TAKSİT İMKANINI KAÇIRMA!..

Ödeme Türü Toplam Tutar
Diğer Kredi Kartları 37.84 TL
Havale / Eft 37.84 TL
Posta Çeki 37.84 TL
Kapıda Ödeme 44.84 TL

Kapıda ödemeli siparişlerde +7,00TL kapıda ödeme hizmet bedeli ilave edilir.

- Vade farksız taksitler KOYU renkte gösterilmektedir.

Ürün İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz:

Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde Müşteri Hizmetlerine başvuruda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile göndermelisiniz.

İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi için İade ve Değişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pegem A Yayıncılık - Akademik Kitaplar