Bilgi Teknolojileri - Esra Çoban Budak - Umuttepe Yayınları

9786055936815
%
5
İndirim
79.80 TL
84.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Bilgi Teknolojileri Ürün Açıklaması

Bilgi teknolojileri dendiğinde akla doğal olarak bilgisayar ve çevre birimleri gelir. Bilgisayara erişim ve kullanma yeteneği, yani bilgisayar okur-yazarlığı, günümüz bireylerinin zamanı verimli kullanmada en önemli aracıdır. Değişen teknolojiye ayak uydurmak, bilgiye erişim kanallarını da biliyor ve kullanıyor olmak anlamına gelmektedir.

Ancak yeni teknolojiye erişebiliyor ve kullanabiliyor olmak, her zaman bilgisayar okur-yazarı olmak anlamına gelmemektedir. Pek çok biliyoruz sandığımız özellik ve yetenek, bilmediğimizin farkında olmamamız nedeniyle aslında bize uzaktır.

Bu çalışmada bilgiye erişme ve üretme aracı olarak bilgisayar ve bilgi teknolojilerine ilişkin kavramlara yer verildi. Başlangıç düzeyinden ileri düzey kullanıcılara kadar pek çok kişinin yararlanabileceği çalışmamızda kısaca; bilgi teknolojileri temel kavramlarına; işletim sistemi kavramı ve yaygın işletim sistemlerinden Windows 7ye; ofis uygulamalarında en yaygın kullanıma sahip metin editör programı Word 2010a; hesap ve tablolama programı Excel 2010a ve sunu/gösterim programı PowerPoint 2010a yer verildi.

Marka
Umuttepe Yayınları
Yazar
Esra Çoban Budak
Sayfa
184Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.50x23.50cm
Basım Yılı
Ekim 2012

Bilgi Teknolojileri Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı