Balkan Edebiyatına Başka Bir Bakış - Dilhan Uzun - Paradigma Akademi Yayınları

%
12
İNDİRİM
9786257881500
%
12
İndirim
32.00 TL
28.16 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Dergi Saraybosnada 3 Türk üniversite öğrencisi tarafından oluşturulmuştur. Yedi sayı yayınlanmıştır. Balkan edebiyat dergisi olan Başka, İstanbul ve Kuzey Makedonya da basılmıştır. Özellikle Saraybosna şehri konu edinmiştir. Türkçe olan BAŠKA adı Boşnakça olarak gösterilmek istenmiş ve “ş” harfi vurgulanmak istenmiştir. Ortak dilli edebiyat (Boşnakça, İngilizce ve Türkçe) dergisinin adı bu sayede ortaya çıkmıştır.

Genel Yayın Yönetmenleri; Enes Güler, Bilal Yakup ve Emin Akbendir. Edebiyat, sanat ve kültür dergisidir. Danışmanlığını Amina Siljak Jesenkoviç üstlenmiştir. Siyasi konuları bir kenara bırakarak Romantizm akımından etkilenilmiştir. Antoloji kullanılmıştır. Balkan edebiyatını içerisinde barındırarak, Slav kökenli yazarların yazılarını okuyucularına sunmaktadır.

Türk edebiyatı yazarları ve şairleri ilham alınmıştır. Farklı kesimlerden yazarları dergide buluşturmuştur. Özgürlükçü düşünce hakimdir. Amaç birden fazla kitleye seslerini duyurmak, Balkan ve Anadolu arasında güzel bir köprü oluşturmaktır. İlk ortak balkan edebiyat dergisidir. Dergi şu an yayınlanmamakta fakat internet sitesi üzerinden paylaşımlarına devam etmektedir.

Marka:
Paradigma Akademi Yayınları - Akademik Kitaplar
Yazar:
Dilhan Uzun
Sayfa:
136 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x24.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020