Balinalar Aramızda - Nick Bland - Uçanbalık Yayıncılık

9789755873695
%
40
İndirim
59.40 TL
99.00 TL
Stokta yok
Favori listesine ekle
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Balinalar Aramızda Ürün Açıklaması

Dev balinalar dev okyanuslara neden sığamadı?

Nick Blandin yazıp resimlediği Balinalar Aramızda, hayvanların doğal yaşam alanlarının tahrip edilmesi hakkında farkındalık yaratan ve bu konuda bilinç oluşturan bir çevreye duyarlılık öyküsü.

Okurların kulaklarında yankılanan melodik tınısı, ritmik dili ve hayal gücünün sınırlarını esneten çarpıcı görselleriyle öne çıkan kitap, insan eliyle kirlenen denizlerin geleceğine dair masalsı bir anlatı sunuyor. 

İnsanın kendinden olmayana karşı sergilediği hoşgörüsüz tutum ve davranışları incelikle ele alan Bland, şiirsel öyküsünün arka planında birey, toplum ve farklılık kavramlarını da sorguluyor. 

Günlerden bir gün balinalar, biricik yuvaları okyanuslardan çıkıp şehir hayatına balıklama daldı. Bunu gören çocuklar sevinedursun, yetişkinleri belli belirsiz bir homurtu sardı. Şehirlilerin yaşam alanları sınırlanıp günlük rutinleri usul usul değişmeye başladığındaysa mevzunun “ağırlığı” ortalığı birbirine kattı. Çünkü balinalar artık her yerdeydi! Peki, ne işi vardı balinaların parklardaki banklarda ya da tren vagonlarında? Ve hatta restoranlarda? Acaba neydi onları engin sulardan alıkoyup hiç ait olmadıkları kara parçalarına vurduran?  

İnsanın, yaşadığı çevre üzerindeki “değiştirici” rolünü sorgulayan bu etkileyici resimli kitap, empati yoluyla okurları balinaların sesine kulak vermeye ve onların yardım çağrısına kayıtsız kalmamaya davet ediyor. 

Marka
Uçanbalık Yayıncılık
Yazar
Nick Bland
Sayfa
40Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
21.00x27.00cm
Basım Yılı
2022

Balinalar Aramızda Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı