Atatürk’ten Hiç Yayınlanmamış Anılar - Yurdakul Yurdakul - Truva Yayınları

%
35
İNDİRİM
9786059850650
%
35
İndirim
25.00 TL
16.25 TL
Temin edilememektedir.
Favori listene ekle
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Günümüzde Mustafa Kemale erişebilmiş olanlar parmakla sayılacak kadar az. Özellikle bunların anıları engin denizlerdeki inci tanelerine rastlayabilmek kadar nadir…

Elinizdeki kitap bu mutluluklardan biri…

Yurdakul sözcüğü tek başına olduğunda bir özlem ifade eder. Benim için Yurdakul sözcüğü Halil Nuri Yurdakul olunca gerçek anlamını bulur. Çünkü, şu an bir vatandaş ismi olmanın yanında on dokuz yaşında bıyıkları henüz yeni terlemiş bir gencin kişiliğinde, vatana kul olma hayat hikayesidir. Bu kitaptaki Atatürk anılarını derleyen de o Halil Nuri Yurdakulun oğludur. Ve babası ona Yurdakul olmayı hem öz ad hem de soyadı olarak vermiştir.

Oğlu, ünlü hekim Prof. Dr. Yurdakul Yurdakulun; babası ve arkadaşlarından derlediği bu kitapta, sanıyorum ki Mustafa Kemal devri kişileri için çoğunlukla ilk defa okuduğunuz, söylenecek anektodlar, anılar, olaylar bulacaksınız. Bunların tümü yaşanmış gerçeklerin belleklerde hatırlanabilecek ve belki de yadırganacak olaylardır.

Bu yadırgamaya şaşmıyor, ama şuna inanıyorum ki, anlatılan olaylar ve kişileri günümüz Türkiyesinde efsane sayılacaktır. Cumhuriyetimiz de böylesine efsane sayılacak yiğitlik, cesaret, öngörülülük terkibi değil midir?

Cemal Kutay

Marka:
Truva Yayınları
Yazar:
Yurdakul Yurdakul
Sayfa:
240 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.00x19.00 cm
Basım Yılı:
Kasım 2017