Ana Hatlarıyla ve Tartışılan Yönleriyle Tasavvuf - Şadi Eren - Rağbet Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786057699367
%
30
İndirim
50.00 TL
35.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

İslam, ana hatlarıyla iman, amel ve güzel ahlaktır. Kâmil bir mümin sahih bir imanı elde etmeli, salih ameller işlemeli ve güzel ahlakla ahlaklanmalıdır. İslamın güzel ahlak boyutunu tasavvuf ilmi ele alır.

Tasavvuf, sadece zahirde kalmaktan kurtarıp dini derunî boyutuyla yaşamayı sağlar.

Günümüzde tasavvuf canlı ve aktif bir şekilde gündelik hayatımızın içinde olmakla beraber, bir ilim olarak iyi bir derecede bilindiği söylenemez. Özellikle tasavvufun içinde görülen bir kısım insanların onu yanlış algılamaları ve uygulamaları, onu tartışılır hale getirmiş, bu güzel kaynaktan nicelerinin mahrum kalmalarının önü açılmıştır. Çalışmamızda günümüz şartlarına göre tasavvuf ana hatlarıyla ele alınmış, tartışılan meselelerine açıklık getirilmiştir. Bu yapılırken, en muteber tasavvuf kaynaklarımızdan olan Mevlananın Mesnevisine müstakil bir bölüm ayrılmış, tasavvufun meseleleri oradan görülmeye ve gösterilemeye çalışılmıştır.

Tasavvuf bir yönüyle kalbin tasfiyesi ve nefsin tezkiyesidir. Çalışmamızda kalp ülkemizi yakından tanımaya gayret edeceğiz, nefsi arıtmanın ve onu terbiye etmenin yollarını araştıracağız. Nefsin gıdası olan günahlar ve bunlardan kurtulma esasları hakkında bazı değerlendirmelerde bulunacağız.

Marka:
Rağbet Yayınları
Yazar:
Şadi Eren
Sayfa:
316 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ekim 2020