Adanmış Ömürler - Abdullah Yıldız - Pınar Yayınları

%
30
İNDİRİM
9789753525428
%
30
İndirim
35.00 TL
24.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Türkiye Müslümanlarının, bir yandan tüm ümmetin ilmi, fikri, fiili birikiminden yararlanırken; öbür yandan da bu coğrafyada İslami potan-siyelin oluşumunda büyük emeği geçen, İslam davası uğrunda çaba sarf eden herkesin tecrübesini de mutlaka değerlendirmeleri gerekir. Bu topraklarda verilen İslami mücadele tecrübelerinden istifade etmek, bugünün tüm kuşaklar için bir kadirşinaslık olmanın ötesinden bir görevdir.

Sadece portrelerden ibaret olmayan Abdullah Yıldızın hazırladığı Adanmış örnürler kitabı işte bu mıılahaza ve gerekçelerle hazırlandı. Yaklaşık 1940lardan 2000lere kadar geçen uzun bir zaman dilimini içeren çalışma Türkiyede Islaimi varlığın oluşumu, gelişimi ve yaygınlık kazanması için hayatlarını bu davaya adayan kahramanlara dikkat çekiyor. Birkaç neslin hangi bilgi, nasıl bir hissiyat, ne tür bir Türkiye ve gelecek tasavvuruna sahip olduklarını gözler önüne seriyor.

Yakın tarihin canlı tanıklarının hayatlarından kesitler aktaran Adan-mış omürler, geçmişi bir bütün halinde değerlendirip geleceğe emin adımlarla ilerlemek için bir perspektif sunuyor.

Marka:
Pınar Yayınları
Yazar:
Abdullah Yıldız
Sayfa:
316 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2020