2 Yaş Ara-Bul - Afife Çoruk - Beyaz Panda Yayınları

9786257123723
%
40
İndirim
26.15 TL 39.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
23.40 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

2 Yaş Ara-Bul Ürün Açıklaması

Sevgili Anne, Baba ve Eğitimciler; 

Dikkat, bir şeyi öğrenmek, anlamak veya kavramak amacıyla gösterilen zihinsel çaba ve düşünceyi belli bir şey üzerinde yoğunlaştırabilme becerisidir. Dikkat, yaşlara göre gelişim ve değişim göstermektedir. İki, üç yaş civarında tek kanallı dikkat devreye girer. Bu yaşlarda çocukların dikkatinin kontrolü yetişkindedir. Örneğin çocuk, sevdiği bir oyuncakla oynuyorken yetişkin, “Aaa, bak burada ne var?” derse çocuğun dikkatinin yönünü değiştirebilir, çocuk bu duruma tepki verir ve sonra oyununa geri dönebilir. 

Çocuğa uygun çevresel uyarıcılar verilmeye başlandığı zaman, çocukta algısal uyaranları düzenleme yeteneği de gelişmeye başlamaktadır. Çocukların dikkat gelişimini desteklemek için odaklanma ve dikkatlerini sürdürme becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak stratejilere ve etkinliklere ihtiyaç duyulmaktadır. 

Ara Bul kitabı, yakından uzağa ilkesi doğrultusunda, çocukların çevresinde gördüğü kavramlar ve sembollerle ilişkilendirilerek, basitten karmaşığa doğru bir yol izlenerek hazırlanmıştır. Çocuklarınızla keyifl i, verimli ve kaliteli zaman geçirmeniz dileğiyle.

Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı 
Pedagog Afife ÇORUK

Marka
Beyaz Panda Yayınları
Yazar
Afife Çoruk
Sayfa
32Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
21.00x29.00cm
Basım Yılı
2022

2 Yaş Ara-Bul Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı