2. Halife Hz. Ömer (ra) - Hayatı, Şahsiyeti ve Dönemi - Muhammed Ali Sallabi - Ravza Yayınları

%
40
İNDİRİM
9789756500576
%
40
İndirim
65.00 TL
39.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Bu kitap Raşid Halifeler döneminin ikinci kitabıdır ve Hz. Ömer (ra)in hayatı, şahsiyeti ve hilafet dönemini anlatmaktadır. Hz. Ömer (ra) Raşid Halifelerin ikincisi ve Hz. Ebubekir (ra)den sonra Sahabe-i Kiram2ın (Allah hepsinden razı olsun) en faziletlisidir. Resulullah ((s.a.v) bu ikisi hakkında şöyle buyurmuştur; Benden sonra Ebubekir ve Ömere uyun (Tirmizi, 3,200)

Bu kitapta Hz. Ömerin doğumundan şehit edildiği ana kadarki hayatının bütün safhalarını anlattım. Zira Hz. Ömerin hayatı İslam Tarihinde çok önemli bir mevkiye sahiptir.

Onun nesebini, ailesini, cahiliye hayatını, müslüman oluşunu, Kuran-ı Kerimin onun üzerindeki tesirini, Peygambere olan bağlılığını, hicretini müslüman olduktan sonraki büyük şahsiyetini, savaşlardaki konumunu, Resulullah (s.a.v)in hayatı müddetince, Medinedeki hayatını, Hz. Ebubekirin hilafeti dönemindeki konumunu ve nihayet dünyaya adalet dağıtan hilafet dönemini bütün dtaylarıyla bu kitapta anlattım. Ayrıca onun faziletiyle alakalı Hadis-i Şerifler ve meşhur haberlere de çokca yer verdim.

Prof. Ali Muhammed Muhammed Sallabi

Marka:
Ravza Yayınları
Yazar:
Muhammed Ali Sallabi
Sayfa:
487 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Ağustos 2020