Yeditepe Yayınevi / Osmanlılar ile Anadolu Beylikleri Arasında Psikolojik Mücadele / Hasan Basri Karadeniz

Yeditepe Yayınevi / Osmanlılar ile Anadolu Beylikleri Arasında Psikolojik Mücadele / Hasan Basri Karadeniz
%29
 • 9786054052028
 • 14.00 TL
 • 10.00 TL
 • 4.00 TL (%29 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
-Osmanlı ve Beylikler arasındaki hakimiyet savaşında psikolojik unsurlar-Anadolu'da sakin aynı ırka mensup, dini bir, dili bir, aynı devlet geleneğinden gelen Osmanlılar ile beylikler arasında, birbirlerine üstünlük kurmak amacı ile yoğun bir psikolojik mücadele yaşanmıştır. Bu mücadele, Osmanlılar Anadolu Beyliklerini ilhak ettikten sonra da devam etmiş; tarafların birini Osmanlı saray çevresi (Devşirmeler) teşkil ederken, diğerini önce Türkmenler daha sonra da yerleşik Türk köylüsü oluşturmuştur.Bu araştırmada tarafların psikolojik unsurlar ile birbirlerine üstünlük sağlama, dolayısı ile birbirlerine karşı propaganda yapma çabaları irdelenmektedir. Üstünlük kurma mücadelesi, kendini övme ve karşı tarafı yerme şeklinde cereyan eder. Taraflar, üstünlük adına dindarlık, cesaret, vefa, sadakat, güven, adalet, asalet vs. hususlarda kendilerini överken, kafirle iş birliği, korkaklık, dinden sapma, sözünde durmama, zulüm vs. konularında karşı tarafı suçlarlar. Bütün bu unsurlar taraflarca propaganda malzemesi yapılmış, sonucunda psikolojik başarı elde edilmeye çalışılmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)
 • 9786054052028
 • 304
 • Hasan Basri Karadeniz
 • 14.0x21.0
 • Mayıs 2011
 • 2. Hamur
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 10.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 10.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...