Yargı Yayınevi - Doğru Seçenek (Celal Demir)

Yargı Yayınevi - Doğru Seçenek (Celal Demir)
%30
 • 9786051570341
 • 49.00 TL
 • 34.30 TL
 • 14.70 TL (%30 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Doğru Seçenek Kitabını Kapsayan Sınavlar

GİB Grup Müdürlüğü
Vergi Dairesi Müdürlüğü
Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı
Saymanlık
Saymanlık Müdür Yardımcılığı
Gelir Uzmanlığı
Gelir Uzman Yardımcılığı
Mesleki Eğitim Kursu
 
İçindekiler:

Vergi Usul Kanunu
Gelir Vergisi Kanunu
Kurumlar Vergisi Kanunu
Katma Değer Vergisi Kanunu
Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun
Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanunu
Damga Vergisi Kanunu
Harçlar Kanunu
Özel Tüketim Vergisi Kanunu
Gider Vergileri Kanunu
İşlem Yönergesi
Devlet Memurları Kanunu
İdari Yargılama Usulsü Kanunu
Muhasebe ve Uygulama
Vergi Daireleri Kuruluş ve Görev Yönetmeliği
Harcırah Kanunu
5345 Sayılı Kanun ve Yönetmeliğ
Değerli Kâğıtlar Kanunu
5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi Kanunu
Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
Dilekçe Hakkının Kullanılması Kanunu
Sayıştay Kanunu
4734 sayılı İhale Kanunları
Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu
Toplam 2020 Soru
Toplam 1109 Çıkmış Soru ve Açıklamalı Çözümleri
Deneme Sınavları
Sunuş

“DOĞRU SEÇENEK” adıyla hizmetinize sunulan kitap sürekli değişim gösteren mevzuatımızın en son değişiklikleri göz önünde tutulup son 20 yıl temel alınarak titiz bir çalışma neticesinde hazırlanmıştır. Bunu daha kısa dille kendi arşivimin paylaşılması şeklinde ifade edebilirim.
Kitap öncelikle;
Vergi Dairesi Müdürlüğü,
Vergi Müdürlüğü,
Vergi Dairesi Müdür Yardımcılığı,
Saymanlık,
Saymanlık Müdür Yardımcılığı,
Gelir Uzmanlığı,
Mesleki Eğitim Kursu,

Ve eşdeğer sınavlara yönelik olarak birçoğu önceki yıllarda çeşitli sınavlarda sorulmuş olan sınav soruları ile bu soruların birebir eşdeğeri ya da aynı paralelde hazırlanmış benzeri toplam 1824 soru, cevap ve deneme sınavlarından oluşmaktadır. Bu aşamada sınav sorusu olarak GÎB’ den temin edilerek ıveb sitelerinde yayınlanmış olan sorular etik olarak kullanılmamıştır.

Sentezi yapılan soruların konumu uzun bir süreci kapsıyor olmakla beraber titiz bir çalışma sonrasında güncelliği korunmuş, mevzuat değişiklerine uyarlanmıştır. Soruların eski yıllarda sorulmuş olması güncel olmasını etkilememekle beraber, bu yöntem yıl, yapı ve kurgu itibarıyla fikir vermesi amacıyla kullanılmıştır. Kabul etmek gerekir ki: mevzuatımız hızlı bir değişim göstermektedir. Bu süreçte bilgiyi güncel tutmanın yanında bilgiyi öğrenmek kadar öğrenilen bilgininde doğru ve güvenilir olması da o denli önem arz etmektedir.

Kitapta yer alan soruların analizi yapıldığında sorulmuş ya da sorulacak soruların sistematiği hakkında yeteri derecede bilgi sahibi olunacaktır. Sınav konusu kanunların maddeler itibariyle yaklaşık % 9ffına hükmeden kitap cevap açıklamalı olup, çoğunlukla doğru cevabın mevzuatın neresinde yer aldığı ve metin olarak nereden alıntılanmış olduğu açıklamış bulunmaktadır. Emeğe saygı düsturu gereği yaralanılan kaynaklar kitabın kaynakça bölümde ayrıca belirtilmiştir.

Bu haliyle sorulmuş olan soruların yaklaşık % 55i hangi yılda ve hangi sınavda sorulmuş olduğu seçenekler sonrası yer alan cevap satırında belirtilmiştir.

Başarıya endeksli olarak hazırlanmış bulunan eserin yeterli çalışma sonucunda herkes için oldukça yaralı yardımcı bir kaynak olacağını ümit ediyorum. Kitabın tamamı içtenlikle okunup, soruların cevaplandırılması halinde sınav konusu bütün kanunlar ile ilgili diğer mevzuat hakkında yeterli bilgiye sahip olunduğu fark edilecektir.

Alanında farklılık arz eden çalışmamızın objektif kriterler içersinde her türlü görüş ve öneriye açık olduğunu belirterek tüm meslektaşlarıma yararlı olmasını temenni eder, gider bölümüne ilişkin çıkmış soru katkısında bulunan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 • 9786051570341
 • 726 Sayfa
 • Celal Demir
 • 16 x 24 cm
 • 2014
 • 1. Hamur
 • Karton Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 34.30 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 34.30 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...