Ütopya Yayınevi / Reklamları İzlediniz / Şahinde Yavuz

Ütopya Yayınevi / Reklamları İzlediniz / Şahinde Yavuz
%10
 • 9789756361627
 • 16.00 TL
 • 14.40 TL
 • 1.60 TL (%10 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Reklam araştırmalarında daha önceki ortodoks söylemlere direnen, reklamların izlenmesinden haz alınabilecek metinler olarak da değerlendirilebileceğini ortaya koyan araştırmalara duyulan gereksinim, bu kitabın temel eksenini oluşturmaktadır. Reklama yönelik eleştirilerde, genellikle reklamın izleyiciye ne yaptığı sorusunun cevabı aranırken, oysa bu çalışmada, reklam eleştirmenlerinin gözünde her zaman güçsüz, manipüle edilmeye açık olduğu varsayılan izleyicinin reklamları nasıl izlediği/ yorumladığı/ alımladığı araştırılıyor.Dört bölümden oluşan bu çalışmanın ilk üç bölümünde kısaca reklamın tarihçesi, sonra modern reklamcılığın nitelikleri, tüketim toplumu ile etkileşimleri tartışılmış, postmodernizmin kültürel alanında reklamın rolü incelenmiş, reklamın işlevlerinden bahsedilmiş ve reklamın haz kaynağı olup olamayacağı üzerinde durulmuştur. Dördüncü bölümde ise reklam metinlerinin izleyici ile buluşması sonucu oluşan alımlama analizi yer almaktadır. Bu bölümde, bir araştırmanın başlangıcından itibaren yaşanan sorunlar dahil olmak üzere, nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Kitap bu özelliğiyle, bu alanda yapılmış araştırmalar henüz Türkçeye kazandırılmadığından, araştırma yapacaklar için bir kaynak niteliği taşımaktadır.

(Tanıtım Yazısından)
 • 9789756361627
 • 282
 • Şahinde Yavuz
 • 14.0x20.0
 • Ekim 2007
 • 2. Hamur
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 14.40 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 14.40 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...