Türkmen Kitabevi / Vergi Muhasebesi ve Uygulamaları / Selim Tuna

Türkmen Kitabevi / Vergi Muhasebesi ve Uygulamaları / Selim Tuna
%8
 • 9786054259236
 • 20.00 TL
 • 18.40 TL
 • 1.60 TL (%8 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Vergi muhasebesi kavramı aslında işletmeler için büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü yapılan muhasebe işlemlerinin vergi kanunları boyutu dikkate alınmadığı takdirde işletmeler açısından geri dönülemez sonuçlara neden olabilmekte ve ciddi şekilde vergi cezaları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Son dönemlerde yaşanan olaylara baktığımızda da bunun çeşitli örneklerini görmekteyiz.Aslında bunun en önemli sebeplerinden birisi muhasebe ile vergiyi aynı tabana oturtamamaktır. Çünkü bu iki kavram bazı durumlarda birbirine zıt düşmektedir. Örneğin vergilendirme açısından bir gelir henüz doğmamış olsa bile gelir olarak dikkate alınarak vergilendirilmesi gerekmekte olup muhasebe açısından ise muhtemel gelirler için herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Bununla birlikte kişiler arasında yanlış bilinen bazı konular da mevcuttur. Bunun en önemli örneklerinden biri Kanunen Kabul Edilmeyen Gider kavramıdır. Bu kavram insanlar arasında bir gider kanunen kabul edilmiyorsa gider olarak kayıtlara alınmayacakmış gibi algılanmaktadır. Diğer bir örnek ise ticari kâr ve mali kar arasındaki farklılıklardır. Bu iki kavram birbirine benzemekle birlikte aslında birbirinden tamamen zıt kavramlardır. Bu iki kavramın yanlış algılanmasından ötürü vergi yanlış hesaplanabilmektedir.Bu kitabımızda yukarıda ifade ettiğimiz üzere vergi ve muhasebe arasında ortaya çıkan bu karmaşanın çözümü için bu iki kavram aynı zemine oturtularak yapılan muhasebe işlemlerinin vergisel boyutunun dikkate alınması neticesinde doğru vergi matrahına nasıl ulaşılabileceği gösterilmiştir. Bunun için de tekdüzen hesap planında yer alan hesap grupları içinden ticari hayatta sıklıkla karşılaşılan ve sorunlara neden olan örnek uygulamalara yer verilmiştir. Örneklerin çözümü sırasında kayıtlarla birlikte vergi kanunları açısından durum değerlendirilerek gerekli açıklamalara yer verilmiştir.

(Tanıtım Yazısından)
 • 9786054259236
 • 269
 • Selim Tuna
 • 17.0x24.0
 • 2010
 • 2. Hamur
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 18.40 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 18.40 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...