Türkiye'den NLP ve Sibernetik Uygulamaları - Tamer Dövücü - Beyaz Yayınları

Türkiye'den NLP ve Sibernetik Uygulamaları - Tamer Dövücü - Beyaz Yayınları
%18
  • 9789758261307
  • 20.00 TL
  • 16.40 TL
  • 3.60 TL (%18 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Aşağıda da yeralan denizyıldızı öyküsünü ilk okuduğumda burun kıvırmıştım. O zamanlar toplumsal çözümlerin tek çözüm olduğuna inanırdım. Tek bir denizyıldızını kurtarmanın ne anlamı olabilirdi ki? Hele ertesi hafta bu denizyıldızının yeniden kendini kıyıda bulma olasılığı çok yüksekken. Peki denizyıldızı niye karaya vuruyordu?Aslında sorulması gereken soru buydu. Derindeki cevabı bulmadan da bu sorunu çözmek zor gözüküyor. Belki kıyıya yaklaştığında dalgalar onu sürüklüyordu veya gel-git nedeniyle sular çekiliyordu.O zaman niye kıyıya yaklaşıyordu?Denizyıldızının doğasını tam olarak anlamadan bu soruya verilecek cevaplar yine eksik kalacaktı: Bir insan denizyıldızının doğasını nasıl bilebilirki? Belki kıyıya yakın yerlerde daha kolay beslenebiliyordu.O zaman denizyıldızı içinde bulunduğu denizi yeterince tanımıyor, kendini de yeterince tanımıyordu. Oysa doğa ona içinde yaşadığı denizde nasıl yaşayacağını öğretmiş olmalıydı. Demek ki doğanın bize öğretemedikleri vardı.Sibernetik ve ondan türeyen sistem düşüncesi, bize doğanın öğretemediği ve düz mantık yürütmeyle anlayamayacağımız karmaşık sistemleri çözmenin yollarını öğretiyor. Niye birtakım çarkların içinde kıvranıp durduğumuzu, niye her seferinde kıyıya vurduğumuzu anlamamızı sağlıyor. Ama bunu bilmek de yeterli değil. Özellikle kıyıya vurduktan sonra, NLP burada devreye giriyor. Denize nasıl geri dönüleceğini, nasıl denizde kalınacağını, denizin keyfini çıkarmayı ve denizden öğrenilecek daha binlerce şey olduğunu söylüyor. Sadece söylemiyor, bunu da yapıyor. Benim şu andaki mesleğim denizyıldızlarını denize geri atmak. Ama atarken derinlerde nasıl yaşayacağını da öğretmek. Böylece yeniden kıyıya vurmuyorlar. Yüzlercesi şu anda bunu başardı. Belki onları gören diğerleri de bunun mümkün olduğunu anlayacaklar. Ve belki de birbirlerine derinlerde yaşamayı öğretecekler. Şairin diyeceği gibi,Bir denizyıldızı gibi hür ve bir mercan adası gibi kardeşçesine...Denizyıldızı Öyküsü:Bir adam okyanus sahilinde yürüyüş yaparken, denize telaşla birşeyler atan birine rastlar. Biraz daha yakınlaşınca bir kişinin, sahile vurmuş denizyıldızlarını denize attığını farkeder. Ve "Niçin bu denizyıldızlarını denize atıyorsunuz?" diye sorar. Topladıklarını hızla denize atmaya devam eden kişi, "Yaşamaları için" yanıtını verince, adama şaşkınlıkla "İyi ama burada binlerce denizyıldızı var. Hepsini atmanıza imkan yok. Sizin bunları denize atmanız neyi değiştirecek ki?" der. Yerden bir denizyıldızı daha alıp denize atan kişi, "Bak onun için çok şey değişti" karşılığını verir.

Türkiye'den NLP ve Sibernetik Uygulamaları
Beyaz Yayınları
Tamer Dövücü
9789758261307
Ocak 2000
312 Sayfa
2. Hamur
14.0x20.0 cm
Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 16.40 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 16.40 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...