Toplu Halüsinasyon Seçme Yazılar 1952 1995 - Allen Ginsberg - Sel Yayıncılık

Toplu Halüsinasyon Seçme Yazılar 1952 1995 - Allen Ginsberg - Sel Yayıncılık
%15
 • 9789755706191
 • 28.00 TL
 • 23.80 TL
 • 4.20 TL (%15 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Atom bombası, sınırsız artan nüfus, gelişen kitle iletişim araçları ve düşünce özgürlüğüne yönelik baskıların damgasını vurduğu 1952-1995 yıllarının Amerikası, bireye Allen Ginsbergin deyimiyle kamusal yalnızlık getirmişti. Ginsberg, bu yalnızlaşma ve iletişimsizliğe yazdıklarıyla hem bireysel olarak tepki göstermiş hem de bir kuşağın sesi olmuştur.Toplu Halüsinasyon, bir dönemin çağdaş sanatçılarına ve Amerika'daki toplumsal gelişmelere ilişkin görüşlerin yer aldığı yazılardan oluşan bir derleme. Sistemin bireylere dayattığı tektipleştirme ve koşullandırmayı ele alan bu yazılarda Ginsberg, kıyamet gününü çağrıştıran kültürel iklimden çıkış yolu olarak LSD, meditasyon ve şiir gibi yine sistemin dışladığı ya da sansüre maruz bıraktığı yöntemleri kullanmalarını öneriyor gelecek kuşaklara. Alternatif yaşam tarzlarının savunuculuğunu yaparken resmettiği kültürel ve politik atmosferin bugün için de güncelliğini koruduğunu görmek, Ginsbergin hayran olduğu kahin şairler grubuna kendisinin de dahil olduğunu açıkça gösteriyor.IRWIN ALLEN GINSBERG, (1926-1997), Amerikanın en önemli şairleri arasında yer alır. Columbia Üniversitesindeki eğitim yıllarında William S. Burroughs, Jack Kerouac ve Neal Cassady gibi Beat Kuşağının diğer üyeleriyle tanıştı ve 1955te grubun manifestosu olarak görülecek olan Ulumayı yazdı. Şiirlerini Beat Kuşağının kullandığı serbest biçimleri benimseyerek oluşturdu. Anti-militer ve anti-materyalist kişiliğiyle tanınan ve yaşam felsefesini Budist öğretiler ışığında geliştiren Ginsberg pasifizmin savunulduğu pek çok gösteriye katıldı ve yayımladığı bildirilerle bu akımlara destek verdi. 1974te The Fall of America ile ABDde Ulusal Şiir Ödülü kazandı. 1995te Cosmopolitan Greetings adlı şiir kitabı ile Pulitzer Ödülüne aday gösterildi ve finalistler arasında yer aldı. Amerikan Sanat ve Edebiyat Akademisi üyesi olan ve Fransanın Chevalier de lOrdre des Arts et Lettres madalyasıyla ödüllendirilen Ginsberg, Batı dünyasının resmi olarak tanınmış ilk Budist üniversitesi Naropa Enstitüsündeki Jack Kerouac Ruhani Şiir Okulunun kurucuları arasında da yer alır.
 • 9789755706191
 • 400 sayfa
 • Allen Ginsberg
 • 14 X 20 X 3 cm
 • 2013 1.Baskı
 • 2.Hamur kağıt
 • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 23.80 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 23.80 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...