3TL Tiydem Yayıncılık - Azerbaycan Türkiye Türkçesi Ortak Kelimeler - Yasemin Altaylı

3TL Tiydem Yayıncılık - Azerbaycan Türkiye Türkçesi Ortak Kelimeler - Yasemin Altaylı
%80
  • 9786054292165
  • 15.00 TL
  • 3.00 TL
  • 12.00 TL (%80 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Tiydem Yayıncılık - Azerbaycan Türkiye Türkçesi Ortak Kelimeler - Yasemin Altaylı

Azerbaycan Türkçesi ve Türkiye Türkçesi, içinde bulundukları bölgenin farklı uluslarının dillerinden etkilenmişlerdir. Azerbaycan Türkçesi özellikle Farsça ve Rusçadan etkilenirken, Türkiye Türkçesi Osmanlı döneminde Arapça ve Farsçadan, ilerleyen dönemlerde ise Batı dillerinden etkilenmiştir. Günümüzde her iki dil de çağın getirdiği zorluklar nedeniyle yabancı dillerden etkilenmeye devam etmektedir. Azerbaycan Türkçesinde ve Türkiye Türkçesinde kökeni Arapça, Farsça ve Latinceye dayanan çok sayıda ortak kelime yer almaktadır. Bu ortak alıntı kelimeler arasındaki fark ise genellikle fonetik yapıyla ilgilidir. Yabancı kökenli kelimelerin söylenişinde Türkiye Türkçesi kalın sesleri kullanırken, Azerbaycan Türkçesinde sesler genellikle incedir. Azerbaycan Türkçesi ve Türkiye Türkçesindeki ortak kelimelerin topluca görülebileceği bu çalışmamızla araştırmacılara ufak da olsa bir katkımızın olması dileğiyle.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 3.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 3.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...