Tekkeden Meclise Sıra Dışı Bir Çelebinin Anıları - Veled Çelebi İzbudak - Timaş Yayınları

Tekkeden Meclise Sıra Dışı Bir Çelebinin Anıları - Veled Çelebi İzbudak - Timaş Yayınları
%65
 • 9789752639904
 • 14.00 TL
 • 4.90 TL
 • 9.10 TL (%65 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Veled Çelebi'nin Konya'dan istanbul Bahariye Mevlevîhanesi'ne varan yolu... Sultan Reşad tarafından Konya Mevtana Dergâhı postnişinliğine getirilmesi ... I. Dünya Savaşı Suriye Cephesi'ndekı askerlerin maneviyatını artırmak üzere kurulan Mücahidîn-i Mevleviyye Taburu'na Sultan Reşad'ın iradesiyle kumandan tayin edilmesi... ittihat ve Terakkı'nin hükümetten uzaklaştırılmasıyla Sultan Vahdeddin'in post'a Abdülhalım Çelebiyi getirmesi ve Veled Çelebi'nin görevden alınması... Şura-yı devlet azalığına seçilmesi... Millî Mücadele hareketine katılması... Ve nihayet yeni hükümette bilfiil yirmi yıl milletvekilliği yapması...Saray ve tarikat çevreleri arasında geçen çalkantılı seneler ve şeyhlikten mebusluğa giden bir seyr-i sülük... Bu sıra dışı Meşrutiyet devri Çelebisi, ittihatçıların, Sultan Reşad, Yusuf izzeddin, Abdülmecid ve Selım'ın izzet u ikramına, Mevlana'dan başka hiçbir çelebinin mazhar olmadığı iltifata nail oldu. Yakın dönem Türkiyesı'nın siyaset ve tasavvuf hayatına Şeyh Efendı'nın penceresinden bakmak için buyurun...
 • 9789752639904
 • 195 Sayfa
 • Veled Çelebi İzbudak
 • 14 X 21 X 2 cm
 • 2009 / 1.Baskı
 • 2.Hamur kagit
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 4.90 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 4.90 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...