Tarihi ve Efsaneleriyle İstanbul Semtleri - Niyazi Ahmet Banoğlu - Selis Kitaplar

Tarihi ve Efsaneleriyle İstanbul Semtleri - Niyazi Ahmet Banoğlu - Selis Kitaplar
%15
 • 9789758724512
 • 26.00 TL
 • 22.10 TL
 • 3.90 TL (%15 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Doğunun efsaneler diyarı diye anılan İstanbul ile Boğaziçinin tarihi çok büyüktür. Kendisine şirin belde adı da verilen İstanbulun bir semt tarihi vardır ki, bu şimdiye kadar toplu olarak yazılmadı. İstanbulun semtleri Bizans zamanında nasıldı? Şehir Osmanlıların eline geçtikten sonra yeniden nasıl imar edildi? Bugünkü adları nasıl verildi? Beyoğluna, Kadıköyüne, Kasımpaşaya, Cibaliye bu adları kim verdi? Tarih yazanlar İstanbulu Bir Şehr-i şöhret ve belde-i zinet diye anlatırlardı. Bir şair, Çıkmasın adem olan taşraya asla andan, Bilelim kadrini cennet gibidir İstanbul diyerek güzel şehrimizi övmüştür. Geçmiş zamanlarda İstanbula yeryüzünün en uzak yerlerinden gezginler gelirdi. İstanbulu anlatan eski kitaplardan biri; Seyyahânı rûy-i zemin tâ Çinden bu cennetin nakş-ü nigarına yüz sürmek için gelirdi diyor. Niyazi Ahmet Banoğlu kendi ifadesiyle; Ben, bütün bunları kuru bir tarih olmaktan kurtarmak için semtlerde geçen en meraklı tarihî vakaları da yazıma aldım. Okurlarımı bir parça sevindirebilirsem ne mutlu demiştir. Niyazi Ahmet Banoğlunun 1935 yılında Kurun gazetesinde neşredilen tefrikalarının derlenmesiyle oluşturulan bu kitapta, İstanbula ilişkin renkli bilgiler bulacaksınız. Selis Kitaplar değerli kültür adamımız Niyazi Ahmet Banoğlunun bu özgün eserini güncelleyerek yeniden kültür hayatımıza sunmanın gururunu okuyucularıyla paylaşıyor.
 • Selis Kitaplar
 • 9789758724512
 • 500 sayfa
 • Niyazi Ahmet Banoğlu
 • 13.50 x 19.50 cm
 • 2014 4.Baskı
 • 2.Hamur kağıt
 • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 22.10 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 22.10 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...