4TL Sen Yıkmazsan Yıkılmaz - Fazıl Duygun - Bilge Karınca Yayınları

4TL Sen Yıkmazsan Yıkılmaz - Fazıl Duygun - Bilge Karınca Yayınları
%84
  • 9786055642143
  • 25.00 TL
  • 4.00 TL
  • 21.00 TL (%84 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Devrimci kelimelerin sabırlı kâşifi sevgili gönüldaşım Fazıl Duygun, senden çok şey bekliyorum...

Ilıich Ramirez Sanchez-

(Çakal Carlos)
Kapitalizm insanlık tarihinde sadece küçük bir parantezdir ve insanlığın "normal hâli değildir. İnsanların kapitalizm koşullarında "durumlarının iyileşeceği" beklentisi tam bir yanılgıdır ve bu dünyada reel bir karşılığı yoktur. Zira kapitalizmin her ileri aşaması insâni, toplumsal ve ekolojik kötülüklerin de büyümesi anlamına gelmektedir. Bu yüzden amaç kapitalizmi krizden kurtarmak değil, krizler üretmeye mahkûm şu lanet olası kapitalizmden kurtulmak, daha geç olmadan parantezi kapatmaktır. Aksi halde insanlığın ve uygarlığın bir geleceği olmayabilir... Demek ki, bindiğimiz alâmetten acilen inmemizi gerektiren bir durum söz konusu...

Fikret Başkaya-

Özgür Üniversite, Türkiye- Ortadoğu Forumu Vakfı Kurucusu
Her renk fikrin ve birbirinden farklı perspektiflerin gösterime sunulduğu bir vitrinle karşı karşıyasınız. Bu kitapta her okuyucu kendi dünyasının veya kendi ütopyasının peşinden gidebilir. Yorumlar labirentinde her okuyucu için önemli mesajlar var. Röportajlardaki şahıs ve yaklaşım zenginliği, tüm fikri yelpazeler için kitabın cazibesini artırıyor. Okuyucuya mükemmel bir fikir jimnastiği takdim ediyor.

Gültekin Avcı-

Eski Cumhuriyet Savcısı, Araştırmacı- Yazar
Sistem dediğimiz şey bizim dışımızda değil. Sistemin tam ortasında yaşarız; farkında olarak ya da olmayarak. 70'li yılların sonunda Birikim Yayınlarından çıkan Louis Althusser'in "Devlet ve Devletin İdeolojik Aygıtları"nı yeni yetme halimizle okurken ideolojinin bizzat içinde doğduğumuz aile, memleket,okul, medya, din; hülasa en yakınımızdaki dünya tarafından belirlendiğini öğrenmiştik. Her sistem kendini yeniden üretir: İster kapitalizm, ister sosyalizm. Devrim insanın kendisinden başlar. Sosyalizm ise insanın dönüşümüdür; iktidara sahip olmak değil, insanın kendisini aşmasıdır. Öyleyse dönüşüm kendimiz, ailemiz, sokağımız, ilişkilerimizden başlar ve hiç bitmez. Tıpkı, hep yeni devrimi bekleyen devrimciler gibi. Bu yüzden daha uzun bir süre bekleyeceğiz gibi görünüyor. Ama bizlere yeni dünya düzeni olarak kabul ettirilmeye çalışılan bu sistem karşısında iki haslete daha ihtiyaç var: Vicdan ve adalet duygusuna. Fazıl Duygun'un bu emek dolu çalışması için "Vicdan Röportajları" , yeni dünya düzenine karşı bir başkaldırı, sistemde delik açmak için minik ipuçları demek sanırım yanlış olmaz.

Mete Çubukçu-

NTV Haber Muduru, Gazeteci- Yazar


Sen Yıkmazsan Yıkılmaz
Bilge Karınca Yayınları
Fazıl Duygun
9786055642143
Ocak 2010
622 Sayfa
2. Hamur
14.0x20.0 cm
Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 4.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 4.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...