1TL Sarnıç - Öykü Sayı:8 Nisan 2013

1TL Sarnıç - Öykü Sayı:8 Nisan 2013
%83
  • 9999777888999
  • 6.00 TL
  • 1.00 TL
  • 5.00 TL (%83 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Sarnıç Öykü bu sayısında odağına, iki yıl önce aramızdan ayrılan usta öykücü Fahrettin Demir'in "Yel Etekli Kuş Kanatlı" adlı kitabını alıyor. Yakın dostları ve okurlarının yazılarıyla "Odak Kitap" bölümünde anılan Fahrettin Demir'in öykücülüğe bakışının ele alındığı inceleme yazılarını Kadir Yüksel, Nuri Aksakal, Nur Yazgan ve Faruk Duman kaleme alıyor. Bu sayıda ayrıca Fahrettin Demir'in kitaplarında yer almayan bir öyküsüne de yer veriliyor. Sarnıç Öykü'nün bu sayısında yer alan çeviri öykülerden biri, İran edebiyatının usta yazarı Sadık Çubek'in imzasını taşıyor. Çağdaş İran edebiyatının en büyük yazarlarından biri olarak kabul edilen Sadık Çubek'in "Adl (Adalet)" adlı öyküsünde ölmek üzere olan bir atın çevresinde toplanan, eylemsizliğine yenilmiş bir grup insanın sarf ettiği basiretsiz konuşmalar, çıplak bir gerçeklikle ortaya konuluyor. Bir diğer çeviri öykü ise Pulitzer ödüllü Amerikalı yazar Steven Millhauser'e ait: "Bıçak Atıcı". Üçüncü çeviri öykü Nobel Edebiyat Ödülü için de adı geçen, pek çok ödül sahibi olan İrlan-dalı yazar William Trevor'un imzasını taşıyor: "Evin Kadını". Dergide birbirinden değerli diğer öyküler ise Aziz Gökdemir, Işık Kansu, Remzi Karabulut, Deniz Tarsus, Bahri Vardarlılar, Büşra Özcan ve Ademhan Esen'in kaleminden çıkıyor. "Damla-lık" bölümünde kısa haberlerin yanı sıra Faruk Duman'ın son kitabı "Baykuş Virane Sever" üzerine yapılan kısa sohbete yer veriliyor. "Kült Kitap" bölümünde ise Murat Yalçın'ın, Onat Kutlar'ın "İshak" adlı kitabı üzerine hazırladığı incelemesini okuyabilirsiniz. Kadir Yüksel "Öykü Vitrini" köşesinde, Çağdaş Macar edebiyatının en önemli temsilcilerinden biri olan Peter Nadas'ın "Ölümle Baş Başa", Juan Rulfo'nun " Ova Alev Alev " ve Raymond Carver'in "Aşk Konuştuğumuzda Ne Konuşuruz" kitaplarını ele alıyor.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 1.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 1.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...