Nokta Yayınları / Silahlı Kuvvetler ve Modernizm / Serdar Şen

Nokta Yayınları / Silahlı Kuvvetler ve Modernizm / Serdar Şen
%30
 • 9789758823871
 • 10.00 TL
 • 7.00 TL
 • 3.00 TL (%30 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Türkiye'de ordu üzerine yapılmış az sayıdaki çalışma içinde önemli bir yere sahip olan elinizdeki kitabın ortaya attığı can alıcı soru şu:Üç darbe görmüş ve her darbeden sonra toplumun büyük kısmı için yaşam koşulları olumsuz anlamda değiştiği halde, nasıl oluyor da Ordu hala en güvenilir kurumlar arasında sayılabiliyor, bu kadar güçlü bir meşruiyet zeminine sahip olabiliyor?Elinizdeki kitapta, toplumu yönetilmeye daha elverişli kılan bu potansiyelin oluşum süreci ve koşulları açığa çıkarılmaya çalışılıyor.TSK'nin, Cumhuriyet'in kuruluşundan itibaren, yeni rejimin "yeni insan" anlayışı ve toplumsal ilişki modelinin içselleştirmesinde, kısaca modern Cumhuriyet kültürünün oluşum sürecinde bir ideolojik aygıt olarak oynadığı role işaret ederek, sağlam bir persfektif ve ikna edici bir veri bolluğu ile açıklıyor."Serdar Şen, bu çalışmasıyla OYAK'tan zorunlu askerliğe, millet mekteplerinden orduevlerine, diyanetten eğitime birçok farklı alana değinerek, militarizm ve milliyetçilik tartışmalarına çok önemli katkılarda bulunuyor. Militarizmi yalnızca asker-sivil ilişkilerinde, Meclis'te veya darbelerde değil hayatın her alanında aramamız gerektiğinin alıntı çiziyor. Serdar Şen'in ilk olarak 1996'da tartışmaya açtığı bu konular hala araştırılmaya, geliştirilmeye muhtaç.Bu öncü çalışmanın yeniden basılıyor olması çok sevindirici."Ayşe Gül Altınay

The Myth of the Military-nation:

Militarism, Gender,and Education in Turkey kitabının yazarı.

(Arka Kapak)
 • 9789758823871
 • 239
 • Serdar Şen
 • 14.0x20.0
 • Nisan 2005
 • 2. Hamur
 • Ciltsiz


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 7.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 7.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...