2TL Nesil Yayınları - Bediüzzaman'ın Fikri Programı İbrahim Canan

2TL Nesil Yayınları - Bediüzzaman'ın Fikri Programı  İbrahim Canan
%83
  • 9789752694323
  • 12.00 TL
  • 2.00 TL
  • 10.00 TL (%83 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
Bediüzzaman’ın önemli yönlerinden birisi onun bir “Program Adamı” oluşudur. Bu çalışmanın da ortaya çıkmasındaki önemli etkenlerden birisi de bu özelliktir. Kitabın ana hareket noktası ise hayatının ilk yıllarında, 1909 yılında kaleme aldığı gayet kapsamlı ve veciz bir makalesidir. Bahsettiğimiz makale Dinî Cerîde’nin 23 Mart 1909 tarihli 83’üncü sayısında neşredilen “Dağ Meyvesi Acı da Olsa Devâdır” başlığını taşır. Bu makalesinde Bediüzzaman Osmanlı Devleti’nin ve onun nezdinde tüm İslam dünyasının geri kalmışlıktan nasıl kurtulacağına, yaşadığı sıkıntı ve musibetleri nasıl defedileceğine dair çözüm yolları sunar. Günümüzden bir asır öncesi yayınlanan bu makale, o günün şartları ne kadar farklı da olsa yaşanan sıkıntı, hastalık ve felaketlerin aslında çok da farklı olmadığını gösterir. Dertler aynı olunca, hiç şüphesiz çözüm yolları da aynı olacaktır. Üstelik tedavi alanı sadece ülkemizle sınırlı değildir. İslam dünyasının ve bütün Müslüman toplumlarının hastalıklarını tedavi edecek bir reçetedir. Bu makalesinde Bediüzzaman, öncelikle İslam dünyasının geri kalmışlığına son verebilmesi, yeniden ayağa kalkıp çağı yakalayabilmesi ve hattâ medeniyette tüm insanlığa öncülük yapabilmesi için yapılması gerekli işlemleri dokuz maddede teker teker sayar. Bediüzzaman’ın bir asra yakın ömrü göz önüne alındığında bu makalenin bir diğer önemli özelliği de kendini gösterir. Çünkü Bediüzzaman, şartlar değişse de, dönemler değişse de, tehlike ve tehditler değişse de bu makalesinde ortaya koyduğu çizgiyi ve dava programını tüm hayatı boyunca tavizsiz uygulamıştır. İşte bu yüzden Bediüzzaman bir “Program Adamı”dır. İşte bu yüzden Bediüzzaman bu makalesi için “Efkârımın programıdır” ifadesini kullanır. Bu program sadece şahsına ve içinde yaşadığı zaman dilimine ve şartlara bağlı bir program değildir. Önce ülkemiz insanına, sonra İslam dünyasına, ardından tüm insanlığa barış ve esenlik getirecek bir programdır. Yüz senedir bütün tazeliğiyle insanlığın gözü önünde duran “Bediüzzaman’ın Fikrî Programı”nı günümüz fikir dünyamızın tanınmış ve mümtaz simalarından Prof. Dr. İbrahim Canan’nın sunumuyla okuyabilmek ise apayrı bir ayrıcalık olacaktır.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 2.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 2.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...