Maviçatı Yayınları - Madam Bovary - Gustave Flaubert (Lise 100 Temel Eser)

Maviçatı Yayınları - Madam Bovary - Gustave Flaubert (Lise 100 Temel Eser)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

18ll'de Fransa'nın Rouen bölgesinde doğan Gustave Flaubert gençlik yıllarında ibadet edercesine edebiyatla ilgilenmiştir. Kendinden kısa bir süre sonra yazmaya başlayan Zola tarafından sistematize edilen Natüralizm (Doğalcılrk) akımının ilk yazandır. Gerçekçillğe olan tutkusuyla, roman kahramanlarının hiçbirine yakınlık duymadan yazmıştır. Her karakteri ve her olayı titizlikle ınceler. kişilerin ve olayların nedenini araştırır ve bunları mükemmel bir dille okuyucuya aktarır.
1857 yılında "Revue de Paris" dergisinde tefrika halinde yayımlattığı ilk eseri "Madam Bovary" hükumet tarafından toplum ahlak ve dini duygularına hakaret ettiği gerekçesiyle yasaklandıysa da beraat etti ve Flaubert'e ülke çapında büyük ün kazandırdı. XiX. yüzyıl romanının en başarılı örneklerinden biri olan "Madam Bovary" hem ele aldığı konu, hem de üslubu ile romanı çarpıcı hale getirmiştir. Anlatılan, Ernrna Bovary'nin trajik hayat hikayesi ve aşkları gibi görünmekle birlikte, XiX. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını, evliliğin insan doğasına aykırılığını, toplumsal değer ve yargılarını ve ahlak ölçülerinin rlyakartrğmı ele alır. Romandaki her detayı gerçeklerle yoğurrnaya önem veren Flaubert, Ernma'nın intiharını anlatmak için kendisini arseniğin tadına bakacak kadar ileri gittiği ve bu yüzden hastalandığı söylenir. "Madam Bovary'xte romantizm hareketinin prensip ve duyguları na kapılan ve onları ciddfye alan boşkafalı bir kadının nasıl felakete sürüidendiğini gösterir. Bir küçük burjuva kadınının dramının arkasında yatan bayağı, önemsiz ve küçük dünyasını gösterir.

  • 9786059372480
  • 344 Sayfa
  • Gustave Flaubert
  • 13.50 x 21.00 cm
  • Haziran 2016
  • 2.Hamur Kağıt
  • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...