İrem YDS Sınav Stratejileri Konu Anlatımlı

İrem YDS Sınav Stratejileri Konu Anlatımlı
  • *****  |  Yorum Yap
  • 9786054775835
  • Stokta Yok
Miktar 5+üzeri 10+üzeri 20+üzeri
Fiyat 44.14 TL 43.23 TL 41.86 TL
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Bildiğiniz üzere, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik, 04.01.2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak KPDS-ÜDS- KPSS İngilizce sınavları yerine YDS adı altında tek bir sınav yapılması planlanmıştır. Aynı bildiride sınavın çoktan seçmeli test sorularından oluşacağı da açıklanmıştır. Bu nedenle YDS’nin de KPDS içeriği paralelinde olması beklendiği için okuma ve kelime çalışmalarınıza ağırlık vererek, aynı stratejiler ve yaklaşımlar ile çalışmanıza devam etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Onbirinci yayınımız olan “Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ Yaklaşımı ile YDS SINAV STRATEJİLERİ” isimli yayınımız ise “Kelime bilgisi çok iyi olmayan bir adayın sorularda anlama girmeksizin doğru yanıta ulaşabilmesini nasıl sağlayabiliriz?” sorusuna cevap olarak hazırlanan bir kitap olmuştur. Bu kitap, iyi çalışan bir adaya çıkmış sorulara ya da deneme sınavlarına kadar olan süreçte tek başına yetecek bir kaynak olarak sizlere sunulmuştur. Farklı konuları farklı kitaplardan çalışmak maalesef konuların karışmasına ya da tam özümsenememesine neden olmaktadır. Bu kitap ile amacımız çıkmış sorular öncesine kadar dil bilgisi ve soru tiplerini tek bir kitaptan çalışarak daha kısa sürede ve aynı mantık doğrultusunda sınava hazırlanmanızdır. Ayrıca, bu kitap, çıkmış sorular üzerinden çalışıp sürekli sınava giren adayların istekleri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Maalesef dil kitapları piyasasında artık kısır bir döngü oluşmuş ve çoğu aday sürekli olarak çıkmış soruları çözerek tekrar tekrar sınavlara girmektedir. Fakat, bu kitabımızda dil bilgisi konuları ve soru tipleri ile ilgili yüzlerce özgün soru bulunmaktadır.

“Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ Yaklaşımı ile YDS SINAV STRATEJİLERİ” isimli yayınımızın birinci bölümünde dil bilgisi konuları ve testleri mevcuttur. Kitabı benzerlerinden farklı kılan husus sınav denemesi çözmeye başlamadan önce gramer bilginizi pekiştirmek ve mükemmel bir gramer bilgisi ile sınava girmenizi sağlayacak ayrıntılı bir konu anlatımının bu kitapta sizlere sunulmuş olmasıdır. Kitabımızda, Gramer konuları teker teker ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır ve önemli stratejilere değinilerek daha önce çıkmış sınav sorularından örnekler sunularak konuların daha iyi pekiştirilmesi sağlanmıştır. Bunun yanı sıra, her gramer konusunun ardından özgün sorulardan oluşan testleri çözerek konuyu pekiştirmeniz hedeflenmiştir. Burada en önemli nokta adayın çıkmış sorularla değil, özgün sorularla çalışarak yeni sorular üzerinde sınava hazırlanmasıdır. Tüm gramer konularının ayrıntılı konu anlatımı ve testlerinin ardından sizlere beş adet karışık gramer testi sunulmuştur. Karışık gramer testlerini çözmek adayın hangi konuda eksik olduğunu tespit etmek amacıyla çok önemlidir. Herhangi bir gramer konusundan sonra o konu ile ilgili testleri yaparken sürekli benzer bilgiler kullanıldığı için testler daha kolay gelmektedir, bu nedenle bu yayınımızda sınavda karşınıza çıkacağı gibi hazırlanan karışık gramer testlerini çözerek dil bilgisi seviyenizi geliştirebilirsiniz. Yayınımızı farklı kılan bir diğer özellik ise şu ana kadar hiçbir kitapta toplu olarak verilmeyen ve adayların çoğu zaman karıştırdığı “kısaltmalar”konusunun “Kısaltmalara genel bakış” başlığı altında tek bir konu halinde verilmesidir. Ayrıca, adayların farklı gramer konu başlıkları altında görerek karıştırdığı ve farklı anlamı olan birçok yapıyı “Önemli yapılara genel bakış” başlığı altında bulabileceksiniz. Özellikle bu iki başlık, çoğu yapıyı daha iyi yorumlayabilmenizi ve okuduğunuzu daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

“Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ Yaklaşımı ile YDS SINAV STRATEJİLERİ” isimli yayınımızın ikinci bölümünde ise sınavda dil bilgisi konuları sonrasında karşınıza çıkacak soru tipleri üzerinde durulmuştur. Bildiğiniz gibi YDS ve LYS-DİL gibi sınavlarda dil bilgisi sorularından sonra “Cloze Tests, Sentence Completion (Cümle Tamamlama), English-Turkish Translation (İngilizce –Türkçe çeviri), Turkish – English Translation (Türkçe - İngilizce çeviri), Paragraph Completion(Paragraf Tamamlama), Irrelevant Sentences (Anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma), Dialogues (Karşılıklı konuşmalar), Situational Expressions (Verilen duruma uygun düşen ifadeyi bulma), Restatement (İngilizce yakın anlamlı cümleyi bulma), Reading Passages (Okuma parçaları)başlıklı soru tipleri mevcuttur. Kitabımızın ikinci bölümünde bu soru tiplerinin nasıl çözülmesi gerektiğine dair hiçbir kaynakta bulamayacağınız, tamamıyla kendi yöntemlerimizle ve ÖSYM sorularının detaylı analizleri ile ortaya çıkarttığımız stratejileri, teknikleri, ipuçlarını, iyi anlaşan yapıları vs. göreceksiniz.

İkinci bölümde her soru tipi ile ilgili ayrı ayrı stratejiler ve kurallar verildikten sonra ilgili konunun ardından özgün olarak hazırladığımız testleri yaparak ve konuyu pekiştirerek verdiğimiz stratejilerin işe yarayıp yaramadığını görebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz soru tipleri içerisinde sadece çeviri sorularında ve yakın anlamlı cümle sorularında çıkmış sorular kullanılmıştır. Bunun sebebi ise sınavlarda çeviri ve yakın anlamlı sorularda ÖSYM’nin sürekli ölçtüğü kendine has bir mantığı olmasıdır. Bu nedenle bu soru tipleri için kitabımızda özgün soru kullanılmamıştır. “Çeviri soruları nasıl çözülmelidir?” başlığı devamında göreceğiniz çeviri testleri YDS (LYS-DİL), ÜDS Sosyal, Fen, Sağlık ve KPDS çıkmış sorularından alınmıştır. Yakın anlamlı cümlelerin soruları ise LYS-DİL ve KPDS çıkmış sorularından alınmıştır. Çeviri ve yakın anlamlı cümle soruları dışındaki tüm soru tiplerine ait testler özgün olarak hazırlanmıştır. Okuma parçaları kısmında dörder soruluk testler mevcuttur, çünkü 2011 MAYIS KPDS’den itibaren daha önceki sınavlarda 5 sorudan oluşan okuma parçaları 4 soruya düşürülmüştür. Kitabımızın ikinci bölümünü çalışırken özellikle soru tiplerindeki konu anlatımlarında verilen stratejilere dikkat etmenizi önermekteyiz. Çünkü, bu stratejiler sınav çözümüne olan yaklaşımınızı tamamıyla değiştirecek yeni bilgiler içermektedir. Kelime bilgisi çok iyi olmayan bir adayın sorularda anlama girmeden doğru yanıta ulaşabilmesini sağlayacak bu bilgiler sınav notunuzu kesinlikle artıracaktır.

“Suat GÜRCAN & Rıdvan GÜRBÜZ Yaklaşımı ile YDS SINAV STRATEJİLERİ” isimli yayınımızı detayları ile birlikte bitirmeniz dil bilgisi ve soru tipleri konusunda sizleri sınava etkili bir şekilde hazırlayacaktır. YDS’ye girecek olan bir adayın bu kitaptan sonra “Test Your KPDS Level / Son 10 Sınav” ve “Test Your ÜDS Level / Son 10 Sınav” setimizden (Test Your ÜDS Level Fen Bilimleri, Test Your ÜDS Level Sosyal Bilimler, Test Your ÜDS Level Sağlık Bilimleri)faydalanmalarını öneririz. Diğer bir deyişle, bu kitaptan sonra çıkmış soruları analiz edebilecek seviyeye gelebileceğiniz için sınava girmeden önce sadece deneme sınavları çözmek yeterli olacaktır. Konularla ilgili daha fazla soru çözmek isteyen adaylar ise “Advanced English Tests / İngilizce Soru bankası”isimli kitabımızdan da faydalanabilirler.

Sınava hazırlanırken bu süreç içinde okuma yapmayı ve kelime çalışmayı da ihmal etmeyiniz. Dil bilgisi ve soru tipleri konu anlatımlarını çalışırken ve ilgili testleri çözerken bir yandan da okuma parçaları okuyarak ve sınav kelimelerine yoğunlaşarak sınav notunuzu artırabilirsiniz. Kelime, edat, Phrasal Verbs gibi konuları da “YDS sözlüğü” olarak nitelendirebileceğimiz “Exam Dictionary”, “Exam Words in the Pocket”, ve “Prepositions & Phrasal Verbs in the Pocket” isimli yayınlarımızdan çalışabilirsiniz.

Bu kitap Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ’ün şimdiye kadar ÖSYM tarafından yapılan tüm KPDS, ÜDS, LYS-DİL ve KPSS İngilizce sınavlarındaki soruları çok detaylı bir şekilde incelemesi sonucu, sınavlardaki şifreleri de çözerek, uzun bir çalışmadan sonra titizlikle hazırlanmıştır. Bu tür sınavlara hazırlanırken İngilizce’ye hakim olup sınavlara girmek değil, ÖSYM mantığına hakim olup sınavlara girmek kesinlikle daha faydalı olacaktır.

Bu kitabın hazırlanmasında ve sınav gruplarında kullanılmasında bizlerden akademik anlamda yardımını esirgemeyen ve bu kitabın özgün sorularında emeği geçen değerli meslektaşlarımız Erkan ÖNLER, Ahmet TAŞPINAR, Naci DÜZ, Sermin Çelik DÜZ, Uğur ALBAYRAK, bizleri sürekli teşvik eden İlhami Özkaya ve ODTÜ İngilizce Öğretmenliği bölümü hocalarımızdan Prof.Dr. Dürrin Alpakın Martinez Caro, Dr. Feyza Doyran ve Doç.Dr. Çiğdem Sağın Şimsek, ve şu ana kadar English Exam Center’da sınavlara birlikte hazırlandığımız tüm KPDS, ÜDS, YDS (LYS-DİL) öğrencilerimiz, sizlere de teşekkürler…

Kitabımızdan en üst düzeyde faydalanabilmeniz dileğiyle…

  • 9786054775835
  • 614 + 374 Sayfa
  • Rıdvan Gürbüz / Suat Gürcan
  • 19,5 x 27,5 cm
  • 1. Hamur
  • Poşet Ambalaj
Yazar: serhat uzun
Ekleme Tarihi: 25.11.2016, 11:32:27

*****

Harikalarin muhtesemi
Yazar: alpaslan ay
Ekleme Tarihi: 06.9.2011, 16:58:42

*****

kpds-üds'ye hazırlananlar için çok yararlı bir kaynak.kesinlikle elinizin altında bulunması gereken kitaplar bunlar.ürünü sipariş verdikten 1 gün sonra elime ulaştı.ucuzkitapal.com'a çok teşekkür ediyorum.

Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...