Nasrettin Hoca
Keloğlan

İnkılap Kitabevi Yayınları - Gurbet Hikayeleri Ve Yeraltıında Dünya Var - Refik Halid Karay

İnkılap  Kitabevi  Yayınları  - Gurbet Hikayeleri Ve Yeraltıında Dünya Var - Refik Halid Karay
%25
  • 9789751029812
  • 29.00 TL
  • 21.75 TL
  • 7.25 TL (%25 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

İnkılap  Kitabevi  Yayınları  - Gurbet Hikayeleri Ve Yeraltıında Dünya Var - Refik Halid Karay

 

 

888 yılında Beylerbeyi'nde doğan Refik Halid bir kolu 18. yüzyıl sonlarında Mudurnu'dan İstanbul'a göçen Karakayış ailesindendir. Galatasaray Sultanisi ve Mekteb i Hukuk ta okuyan yazar Meşrutiyet sıralarında gazeteciliğe başlamıştır. Kısa sürede üne kavuşmuş Fecr i Ati edebiyat topluluğunun kurucularından olmuştur. Kirpi takma adıyla yazdığı taşlamaları ve siyasal yazıları sonucu İttihat ve Terakki hükümetince Anadolu'nun çeşitli illerinde beş yıl sürgüne gönderilmiş ancak i. Dünya Savaşının son yılı İstanbul'a dönebilmiştir. Dönüşünde Robert Kolej'de öğretmenlik Sabah gazetesi başyazarlığı ilk kez Posta Telgraf Genel Müdürlüğü yapan Refik Halid bu ara tanınmış Ay dede mizah dergisini de çıkarmıştır. Bazı siyasal davranışları yüzünden memleketten ayrılmak zorunda kalan yazar Haleb'e yerleşerek Vahdet gazetesini çıkarmış Hatay'ın Türkiye'ye bağlanmasında yazıları ve çalışmaları ile katkıları olmuştur. I938'de yurda dönen Refik Halid çeşitli dergi ve gazetelerdeki günlük yazıları ve yirmi kadar romanı ile yaşamını sürdürmüştür. 18 Temmuz 1965 tarihinde İstanbul'da ölen yazar Modern Türk Edebiyatının temel taşlarından biri olmuştur.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 21.75 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 21.75 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 18:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 18:00'a kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...