Kahramanlar Dizisi
Biyografi Serisi

İhtiyaç KPSS Genel Yetenek Genel Kültür RESİTAL Konu Anlatımlı Modüler Set (2017)

İhtiyaç KPSS Genel Yetenek Genel Kültür RESİTAL Konu Anlatımlı Modüler Set (2017)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

KPSS Set İçeriği

Cilt 1 Türkçe 176 Sayfa

Cilt 2 Matematik 416 Sayfa

Cilt 3 Geometri ve Mantık 240 Sayfa

Cilt 4 Tarih 304 Sayfa

Cilt 5 Tarih 368 Sayfa

Cilt 6 Coğrafya 224 Sayfa

Cilt 7 Vatandaşlık 192 Sayfa

Cilt 8 MAESTRO 128 Sayfa

Toplam 2048 Sayfa

MAESTRO

Bestekarın Görüşü

Giderek önem kazanan KPSS’ye sizi daha iyi hazırlamak ve genel yetenek - genel kültür setimizden faydalanmanızı kolaylastırmak için yepyeni bir ürün hazırladık.

Hepimiz biliyoruz ki tarih ve cografya bransları daha çok, görsele dayanan bir ögrenme üzerine kurulmustur. Ancak genelde kitaplarda haritalar daha küçük boyutlarda zor anlasılır sekillerde yer almaktadır. Biz sizleri karmasık bilgi yıgınından kurtararak görsel zekânızı da isin içine katmak istedik. Sayfaları çevirdikçe kendinizi o zaman diliminde, o anda bulacaksınız.

Matematik ve geometri bransında ise sizlerin kolay hatırlamanızı saglayacak formüllere yer verilmistir. Türkçe ve vatandaslık derslerinde ise kavram haritaları ile bilgiler arasında analiz etmeniz kolaylasacaktır.

Çalısmalarınıza destek olacagına inandıgımız bu ürün ile sizleri basarıya bir adım daha yaklastırabilmek ümidiyle...

TÜRKÇE

Ülkemizde uygulanan sınavlar arasında çok önemli bir yere sahip olan KPSS’de Türkçe son yıllarda belirleyici duruma gelmistir. Gerek anlam bilgisi gerek dil bilgisi soruları ögrenciyi ciddi anlamda zorlayacak düzeyde sorulmaktadır. Bunun bilinciyle kitabımızı bu zorlugun üstesinden gelebilmeniz için ayrıntılı bir sekilde hazırladık. Bilinmesi mutlaka gereken ya da ayrıntı olarak ele alınan bilgiler için “Majör” ve “Minör” ikonlarımızı kullandık. “S” fi ligranını ise sınavda çıkan konulara isaret etmek amacıyla ilgili yerlere yerlestirdik. “Iki Dakikada Ögren” bölümü kitabımızdaki en önemli degisikliktir. Kitap içinde ayrı bir kitap olarak karsınıza çıkacak bu bölümde konuların özetiyle ve bilmeniz gereken ayrıntılarla karsılasacaksınız. Bu bölüm pek çok bilgiyi “iki dakika”da ögrenmenizi saglayacak.

MATEMATİK Cilt 1

Ihtiyaç Yayıncılıgın bütün zümreleri her yılın ilk ayları yogun bir çalısma içine girer. Bu çalısmalardan elbette Matematik Zümresi de payına düseni aldı. Uzunca ve hararetli mesailerden sonra kitabın nasıl olacagına karar verildi. Türkiye’de ilk defa sınavlara hazırlık kitabında degisik bir anlatım yoluna gidildi. “Iki Dakikada Ögren” ikonu ile isimlendirdigimiz bu anlatımı begeneceksiniz. Bu ikonda konunun pratik bilgileri ve özeti bir film seridi gibi yer aldı. Aslında bunlar da kitabın diger kısımlarında zaten var olan bilgilerdir. “O zaman neden “Iki Dakika Ögren” bölümü olusturuldu?” diyebilirsiniz. Bu soruya cevabımız söyle olacak: Kitabın tamamını inceleyecek zamanı olmayan veya kendini bazı konularda yeteri kadar iyi gören ögrenci arkadaslarımız da olacaktır. Iste bu ve benzeri sebepleri olanlar için “özet” niteliginde “Iki Dakikada Ögren” bölümünün yer aldıgı kısım olusturuldu. Ilk kez denendigi için size farklı gelebilir. Bir konuya ait tüm “Iki Dakikada Ögren” bölümlerini okuduktan sonra neler anlatılmak istendigini daha kolay anlayabilirsiniz.

MATEMATİK Cilt 2

Matematikte uyguladıgımız “Iki Dakikada Ögren” ikonu akıl yürütme ve geometri kitabında da uygulandı. Burada uyguladıgımız bu modelde daha çok, “Sözel ve sayısal mantık nedir?”, “Sorular nasıl çözülür?” biçiminde konular üzerinde duruldu. Soru çözümlerinde izlenebilecek belli baslı stratejiler açıklandı. “Iki Dakikada Ögren Bölümü” okundugunda bir bütünlük saglanabilecegi unutulmamalıdır. Özellikle geometri sorularında ögrencinin bir soruda nasıl hareket edecegi üzerinde duruldu. “Görme” isinin özü “püf” noktaları “Iki Dakikada Ögren” bölümünde ayrıntılı olarak verildi. Bir geometri sorusunda bakıs açınızın ne kadar önemli oldugu vurgusu sık sık tekrarlandı.

TARİH Cilt 1

Tarih bransı son yıllarda KPSS’de belirleyici rol oynamaktadır. Sınavda adayların karsısına oldukça farklı soru tipleri çıktıgını görüyoruz. Bu durum da tarih bransıyla ilgili bir korkunun ve ön yargının olusmasına neden olmaktadır. Biz de buradan hareketle kitabımızı mümkün oldugunca ayrıntılı hâle getirmeye çalıstık. Çalısma kolaylıgı saglamak amacıyla kitabımızı iki cilt hâlinde hazırladık. Ilk cildimiz Islamiyet Öncesi Türk Tarihi ünitesi ile baslayıp XX. Yüzyılda Osmanlı Devleti ünitesi ile bitmektedir. Konu anlatımında mutlaka bilinmesi gereken ya da ayrıntı olarak ele alınan bilgiler için “Majör” ve “Minör” ikonlarımızı kullandık. Sınavda çıkan konulara isaret etmek üzere bazı sayfalarımıza “S” fi ligranını yerlestirdik. Yeni sezonda kitabımızdaki en önemli degisiklik ise “Iki Dakikada Ögren” bölümüdür. Bu kısım kitap içinde ayrı bir kitap olarak karsınıza çıkacak, bazen konuların özetine bazen de bilmeniz gereken ayrıntılara yer vererek iki dakikada birçok bilgiyi ögrenmenize yardımcı olacaktır. Unutmayın artık tarih bilmek bir ayrıcalıktır.

TARİH Cilt 2

Tarih dersine çalısmanızı kolaylastırmak amacıyla kitabımızı iki cilt hâlinde hazırladık. Bu cildimiz Millî Mücadele Hazırlık Dönemi ünitesinden baslayıp Küresellesen Dünya ünitesi ile son bulmaktadır. Bu cildimizde de yine “Majör” ve “Minör” ikonları ile “S” fi ligranımızı kullandık. “Iki Dakikada Ögren” bölümümüz bu ciltte de devam etti arkadaslar. Kitabımızın sizler için faydalı olacagına inanıyoruz. Kendi resitalinizde tüm alkıslar sizlerin olsun.

COĞRAFYA

Alanında uzman ve yetkin kisilerden olusan yayın kadrosuyla titiz ve kapsamlı bir çalısma sonucunda hazırlanan kitabımızda güncel verileri içeren tablo ve grafi klere; konu bütünlügüne uygun açıklayıcı ve konuyu kavramanızı kolaylastıracak kritik bilgilere yer verilmistir. Kitabımızda mutlaka bilinmesi gereken ya da ayrıntılı olarak ele alınan bilgiler için “majör” ve “minör” ikonları kullanılmıstır. “S” fi ligranı ile sınavda çıkan konulara dikkat çekmek amaçlanmıstır. Hızlı bir ögrenme saglamak amacıyla “Iki Dakikada Ögren” bölümü hazırlanmıstır. Bu bölümde bazen konuların özetine bazen de bilmeniz gereken önemli ayrıntılara yer verilmistir.

VATANDAŞLIK

Yıllardır süregelen KPSS serüvenine baktıgımızda vatandaslık bilgisi dersinin birçok hukuk dersini kapsadıgını,bu nedenle de müfredatının çok genis oldugunu görmekteyiz. Konu anlatım kitabımızı bu durumu baz alarak ayrıntılı ve müfredata uygun bir biçimde sizlerin begenisine sunuyoruz. Bu yönüyle kitabımız KPSS ve diger sınavlar için size ideal bir yol gösterici olacaktır.

Kitabımızda konuların can alıcı yönlerini sizlere göstermek ve önemli kısımlara dikkatinizi çekebilmek amacıyla “Majör” bölümlerini kullandık. Konu içerisinde size yardımcı olabilecek daha mini bilgilerin yer aldıgı kısımda ise “Minör” ikonu isinizi kolaylastıracaktır. Sınavlarda çıkmıs konuları sizlere göstermek için de “S” ikonu yardımcınız olacaktır. Kitabımızın önemli yeniliklerinden bir digeri ise sayfa baslarındaki “Iki Dakikada Ögren” ikonudur. Bu ikonun bulundugu bölümde ilgili sayfada yer alan bilgileri kalıcı bir sekilde ögrenebilmeniz için örnekler ve kilit sözcükler kullanmayı amaçladık. Konuları anlayıp anlamadıgınızı tartabilmeniz, kendinizi deneyebilmeniz için “Konser” kısımlarında sizlere özgün sorularla eslik ediyoruz. “Orkestra” bölümünde ise ayrıntılı çözümlerle konuyu daha iyi pekistirmeniz saglanmaktadır.

  • 9786053173649
  • 2048 Sayfa
  • Komisyon
  • 19.50 x 27.50 cm
  • Ağustos 2016
  • 1.Hamur Kağıt
  • Poşet Ambalaj


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...