Güvender Ales Konu Anlatımlı (Sözel)

Güvender Ales Konu Anlatımlı (Sözel)
%35
  • 9789755896182
  • 55.50 TL
  • 36.08 TL
  • 19.42 TL (%35 İndirim)
Miktar 5+üzeri 10+üzeri 20+üzeri
Fiyat 35.00 TL 34.28 TL 33.19 TL
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Sevgili ALES Adayları,

ALES, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atamalarda, ülkemizde lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır. Özellikle akademik kariyer yapmak isteyenler ilk adımı bu sınavla atmaktadırlar.

Sınavda uygulanacak testin sayısal bölümünde 5D'şer sorudan oluşan iki test (Sayı-sal-1 ve Sayısal-2 Testleri); sözel bölümünde ise 5ü’şer sorudan oluşan iki test (Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri) yer almaktadır. Bütün adaylar toplamda 150 soru cevaplamaktadırlar. Sınav sonucunda her aday için sayısal ağırlıklı, sözel ağırlıklı ve eşit ağırlıklı olmak üzere 3 ağırlıklı puan [AP) hesaplanmaktadır.

Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Sayısal-2 Testi, Sayısal-1 Testine göre daha ileri düzeyde sorulardan hazırlanmıştır. Sözel Testleri ise, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşmaktadır. Her bir testteki sorular, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yöneliktir. Test soruları farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri niteliktedir.

Yukarıda ÜSYM’ce konulmuş bütün bu ilkeleri gözetip geçmiş yıllardaki ALES sınavlarını da referans alarak elinizdeki kitabı oluşturduk.

Ümit ederiz ki hazırlamış olduğumuz bu kitap, akademik kariyeri hedefleyen siz değerli öğrenciler için önemli bir sıçrama tahtası olur.
Başarı dileklerimizle..

 

Ürün Katetorisi

Güvender Yayınları
Hazırlık Kitapları
Ales Kitapları

Ürün Özellikleri

9789755896182
728 sayfa
Komisyon
195 x 275 mm
İstanbul
1.Hamur kâğıt
Karton Kapak

Ürün Ayrıntıları

ALES (Akedemik Lisans)
Konu Anlatımlı


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 36.08 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 36.08 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...