Örnek Akademi YGS Türkçe (Son 15 Yılın Çıkmış Soruları)

.
Örnek Akademi YGS Türkçe (Son 15 Yılın Çıkmış Soruları)

Büyük resmi göster

Facebook'ta Paylaş

9789944722780
[Satış Dışı]
.
 
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri
Örnek Akademi YGS Türkçe (Son 15 Yılın Çıkmış Soruları)

 

Üniversite sınavlarına hazırlıkta, daha önceki sınavlarda çıkmış soruların her zaman ayrı bir yeri ve önemi olmuştur. Öncelikle sınav soruları, öğrencilerin en çok hangi konular üzerinde yoğunlaşması gerektiğini ve sonra da hangi soru tipleri üzerinde alıştırma yapmaları gerektiğini gösterir.

Elinizdeki kitap, sınav sorularının konulara göre dağılımını titizlikle yaparak sınavlarda hangi konulara ağırlık verildiğini, hangi konularda ne kadar soru sorulduğunu belirlemekle, öğrencilerimizin şu sorulara cevap vermesini kolaylaştırmış olmaktadır:

1.    Hangi konuya ne kadar çalışmalıyım?

2.    Hangi konudan ne tür sorular sorulabilir?

3.    Sınav soruları hangi yöntemlerle çözülmelidir?

Bu ve benzeri sorulara verilecek doğru cevaplar, üniversite giriş sınavlarında temel ilke durumundadır. O halde öğrencilerimizin bu kitaptan en yüksek verimlilikte yararlanabilmeleri için şunlara dikkat etmeleri gerekir:

1.    Sınav soruları herhangi bir soruyu ya da bir testi çözer gibi değil, dikkatli bir incelemeyle ele alınmalıdır. Bu nedenle sınavlarda çıkmış sorulara, çözülüp geçilecek sorular olarak bakmamak gerekir. Bilinmelidir ki bu sorular ÖSYM'nin kendi soru standartlarını oluşturmaktadır.

2.    Sınav sorularının incelenmesi, konuların sınavlardaki ağırlığının belirlenmesini sağlayacaktır. Bu da hangi konuya ne kadar çalışılması gerektiğini belirler. Böylelikle öğrencilerimizin, yeni sınav sisteminde, yapacakları tercihe göre kendilerine uzak puan türlerinin testlerinden de puan alabilmeleri için, o uzak puan türünün derslerinde öncelikli konuları öğrenmiş olmaları da sağlanacaktır. Örneğin, TM3 puan türünden tercih yapacak bir adayın YGS’de Fen Bilimleri Testi’nden en fazla puanı alabilmesi için öncelikli olarak en çok soru sorulan YGS konularına yönelmesi yeterli olacaktır.

3.    Sınavlarda çıkmış soruları çözmenin sağladığı en önemli yararlardan biri de soru tiplerinin belirlenmesidir. Bu belirleme sırasında bazı konularda bazı soruların yıllar içinde birkaç kez sorulduğu bile görülecektir. Öğrencilerimizin, soruları çözerken aynı konuda birbirine benzeyen soruları, soru tiplerini bir de kendilerinin belirlemesi gerekir. Bu şekilde yapılacak bir çalışma, hem soru çözme hızını artıracak, hem pratiklik kazandıracak hem de ÖSYM’nin soru mantığının kavranmasında yardımcı olacaktır.

4.    Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan çözümlerin de dikkatlice incelenmesi gerekir. Çünkü bu çözümler çoğu zaman en kestirme çözüm yollarını gösterdiği gibi aynı zamanda soru çözme teknikleri konusunda da fikir verecek özelliktedir. Bu bakımdan soruların sadece cevaplarına bakıp geçmemek gerekir.

 

9789944722780
272 Sayfa
Komisyon
19,5 x 27,5 cm
Eylül 2013
1. Hamur
Karton Kapak

 

TOPTAN ALIMLAR İÇİN TALEBİNİZİ BURADAN İLETEBİLİRSİNİZ


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Karakterler: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Karakterler: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve +4TL Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


 

Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 18:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 18:00'a kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.


Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.


Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.


Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55


Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

 


Ucuzkitapal Kargo Bilgisi

150TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Ücretsiz

FacebookTwitter

Yükleniyor...