Bir Çay Kaşığı Toprak ve Deniz - Dina Nayeri - Olimpos Yayınları

Bir Çay Kaşığı Toprak ve Deniz - Dina Nayeri - Olimpos Yayınları
%35
  • 9786055098100
  • 22.00 TL
  • 14.30 TL
  • 7.70 TL (%35 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

1980ler İranında, çeltik yetiştirilen küçük bir köyde büyüyen on bir yaşındaki Saba Hafezi ve ikizi Mehtap Amerikaya hayrandırlar. İngilizce kelimelerden oluşan bir liste yaparlar ve Life dergisinin yasaklı sayılarını, televizyon dizilerinin videokasetlerini ve Beatles kasetlerini biriktirirler. Bu yüzden annesi ve kız kardeşi ortadan kaybolup, kendisini ve babasını İranda yalnız bırakınca, Saba onların kendisi ve babası olmadan Amerikaya gittiklerinden emin olur. Köyde samimi bir ortamda büyüyen Saba, kaybettiği ailesinin yerine, her biri, Sabayı üzen bu durum hakkında farklı fikirlere sahip olan dört vekil anneyi ve en iyi iki arkadaşını koyar. Bu arkadaşlar, ailesi ablalarını evlendirene kadar hayatı beklemede kalmak zorunda olan güzel Ponneh ve Sabanın küçük bir kız olduğu zamanlardan beri âşık olduğu müzik delisi Rızadır. Ancak devrim sonrası İran, Sabanın yeteneklerine sahip bir kız için kısıtlı imkânlar sunmaktadır. Saba, kayıp annesi ve kız kardeşinin ve mahrum bırakıldığını düşündüğü Batı hayatının hasretini çeker. Kendisine her zaman, kaderin kanda yazılı olduğu, yani ikizlerin toprak ve denizle ayrılmış olsalar bile aynı kaderi yaşamaları gerektiği öğretilmiştir. Bu yüzden Saba, kız kardeşi için kendisininkiyle eşzamanlı ve paralel giden Batılı bir hayat hayal eder. Ancak Sabanın hikâyesi İrandaki gerçek hayatın tüm yıpratıcılığı ve vahşetiyle doluyken, kız kardeşinin hayatı ona Sabanın yalnızca hayalini kurabileceği bir özgürlük ve hâkimiyet verir. Renkli karakterlerle dolu olan ve Doğuya özgü hikâye anlatıcılığının ahengini dolaysız Batı nesriyle karıştırarak büyüleyici bir üslupla kaleme alınan Bir Çay Kaşığı Toprak ve Deniz, bizlere insanın kendi kaderini kontrol etmesinin önemi hakkında çok hoş bir hikâye anlatıyor.Yok olan bir İran hakkında şiirsel çağrışımlarla dolu bir kitap 1979 Devriminden sonraki on yılda, İranın kuzeyinde geçen bu iddialı roman sadece bir kaşık değil, tonlarca tarih, hayal gücü ve özlem taşıyor. Publishers Weekly.

  • 9786055098100
  • 515 Sayfa
  • Dina Nayeri
  • 14 x 22 cm
  • 2.Hamur Kağıt
  • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 14.30 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 14.30 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...