ASEM Yayınları - Orta Doğu'da Amerikan Dış Politikası Janice J. Terry

ASEM Yayınları - Orta Doğu'da Amerikan Dış Politikası  Janice J. Terry
%20
  • 9786058572201
  • 15.00 TL
  • 12.00 TL
  • 3.00 TL (%20 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

ASEM Yayınları - Orta Doğu'da Amerikan Dış Politikası Janice J. Terry

Amerikan hükümetinin izlediği politikaları etkilemeye çalışan şirketler ve özel çıkar grupları, her yıl milyonlarca dolar harcamaktadır. Bu şirket ve gruplar, politikacılar nezdinde sahne arkasından lobi çalışmaları yürüterek onları kendi çıkarlarını savunmaları için ikna etmeye çalışırlar. Tütün şirketlerinden enerji şirketlerine, kürtaj karşıtı kampanya yürütenlerden insan hakları için mücadele edenlere kadar bu liste uzayıp gitmektedir. Etkilerinin en fazla hissedildiği alan ise Orta Doğu meselesidir. İsrail, ABD’nin Orta Doğu’daki baş müttefikidir ve bölgede üzerindeki hâkimiyetini sürdürmesine yardımcı olmaktadır. Bu kitap, İsrail taraftarı lobicilerin ve yerli çıkar gruplarının İsrail için devlet desteği ve mali yardım sağlamakta nasıl büyük başarı sağladıklarını sergilemektedir. Arap Amerikan grupları ve Arap devletleri ise kendi gündemlerini ortaya koymakta aynı başarıyı gösterememişlerdir. Janice J. Terry bu kitapta özel çıkar gruplarının nasıl iş gördüğünü ve belli lobicilik tekniklerinin neden diğerlerinden daha etkili olduğunu gösteriyor. Bu konuları daha geniş kültürel bağlamına da yerleştiriyor ve Amerikan medyası ile halk çoğunluğunun Orta Doğu’ya nasıl baktığını sergiliyor. Lobilerin nasıl çalıştığını göstermek için aralarında ABD Başkanları Ford ve Carter zamanında imzalanan Sina Anlaşmaları ile Camp David Antlaşması’nın, Rum ve Türk lobileri arasında cereyan eden Kıbrıs konulu çekişmenin ve Arap Boykotu’na karşı düzenlenen büyük çaplı kampanyanın da bulunduğu bir dizi vaka analizinden yararlanıyor. Birincil kaynaklara ve muhtelif başkanlık kütüphanelerinde bulunan yayınlanmamış belgelere dayanan bu çalışma, lobi gruplarının Orta Doğu’ya yönelik ABD dış politikasının belirlenmesinde gerçekte nasıl bir rol oynadığını sürükleyici bir biçimde ortaya koyuyor.
Özellikler

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye - Ankara

Sayfa Sayısı: 224

En / Boy: 15,00 / 21,00 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Basım Tarihi: Şubat 2016


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 12.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 12.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...