Antrenmanlarla Paragraf Anlam Bilgisi - Antrenman Yayıncılık 2018

Antrenmanlarla Paragraf Anlam Bilgisi - Antrenman Yayıncılık 2018
%33
 • 9786059409230
 • 25.00 TL
 • 16.75 TL
 • 8.25 TL (%33 İndirim)
Miktar 5+üzeri 10+üzeri 20+üzeri
Fiyat 16.25 TL 15.91 TL 15.41 TL
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

NİÇİN BU KİTAP?

Türkçe sınav sorularının anlam bilgisine, özellikle de paragrafa dönmesi bu kitabın çıkış noktasıdır. Fakat bizim için asıl etken, paragraf sorularının çözülme tekniğinin olmadığının sanılmasıdır. Bu konuya yönelik kitapları incelediğimizde -bir ikisi hariç- kitaplarda birkaç tanım verilip "AI sana şu kadar soru" tavrının olduğunu görürüz. Bu tavır paragraf için soru çözmenin yeterli olacağı algısını destekleyen bir tavırdır ve bize göre yanlıştır, biz öğrencinin soru çözerek kazanacağı yeteneğin bilgeye dönüşebileceğini gösterdik bu kitapta. Bu bilginin kullanılabilmesi için al sana bu bilgiyi istediğin gibi kullan da demedik.

Bu kitap sizin elinizden tutmuşçasına hangi soru tipinde nasıl davranacağınızı tek tek öğrencisine gösteriyor. Sıkmadan, bunaltmadan, eğlendirerek gerekli bilgileri ve püf noktaları anlatıyor; bunları önce kendisi uyguluyor, sonra da öğrencinin uygulaması. için yeni antrenmanlar sunuyor ve hemen ardından öğrencinin yaptığı antrenmanları da çözerek öğrencinin karşılaştırma yapmasına imkan veriyor.

Bütün konu anlatımlarını çıkmış sorulardan örnekleyerek onların üzerinden yaptık ve sizlere ÖSYM'nin paragraf bakış acısını bu sayede vermeyi hedeftedik, ayrıca her konuyu ayrıntılarıyla ve öğrencinin o konuda düşebileceği yanılgıları tek tek göstererek işledik.

Bu kitap size anlam bilgisi ve özelde paragrafta ilgili doğru düşünme yeteneğiyle birlikte, sorunun cevabının ne olacağını bilme kadar ne olamayacağını anlama alt yapısı da kazandıracak. Bu kitapta 1200 civarında soru bulunsa da bu kitabı sadece pratik kazanmaya yönelik olarak düşünmemelisin; verilen taktiklere, püf noktalara, ayrıntılara ve bilgi havuzuna çok dikkat etmelisin, özellikle doğru cevaplamış olsan dahi bütün soru çözümlerini tek tek okumalısın çünkü bu sana benim soruya yaklaşım tarzımı ve bilgiyi nasıl kullandığımı, nelere dikkat ettiğimi gösterecek. Bunu yaptığında hangi soruların nasıl çözümleneceği konusunda pek çok şey öğrenmiş olacaksın.

Öğrencilerden" Şu kadar paragraf sorusu çözdüm hala yanlışım çıkıyor." cümlesini ~ok duyarız biz öğretmenler. Peki, sorun nerede? Sorun şurada: Öğrenci hep aynı bakış açısında olduğundan aynı şekilde düşündüğünden mutlaka yanlışı çıkıyor ve bu yanlışlar çok soru çözülerek değil soruların nasıl çözüleceğini öğrenerek aşı abilir. Işte elinizdeki bu kitap soruların nasıl çözüleceğini öğretmek iddiasında.

Ayrıca bu kitaptaki tüm sorular ve konu anlatımı öğrencile·rim tarafından irdelendi ve değerlendirildi, öğrenci bakış açısını göstermesi açısından onlardan çok faydalandığımı söylemek boynuma borçtur. Ben yola çıkarken kuru bir anlatım kitabı olmaması için hayali bir öğrencimle ders işler gibi kitabı kurgulamıştım, diyaloglarda sürçülisan etmişsem peşinen özür dilerim, öğretmen sıcaklığına veriniz.

Mutsuz bir başarı öyküsünün hiçbir kıymeti yoktur, mutlu bir başarı öyküsü yaşamanız dileğiyle ...

Lütfi ÖZGÜRER - Emine ÖZGÜRER

 • 9786059409230
 • 272 Sayfa
 • Komisyon
 • 19.50 x 27.50 cm
 • Ekim 2017
 • 1.Hamur Kağıt
 • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 16.75 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 16.75 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...