Aktif Matematik - 0 dan Başlayanlara Aktif Matematik - Mehmet KOÇ

Aktif Matematik - 0 dan Başlayanlara Aktif Matematik - Mehmet KOÇ
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

Aktif Matematik - 0 dan Başlayanlara Aktif Matematik - Mehmet KOÇ

ONSOZ
“Matematikten korkuyorum, şimdiye kadar hiç matematik çözemedim, matematik korkulu rüyam!” bu sözleri söylüyorsanız doğru kitabı buldunuz demektir. Bu kitap sizin için bu süreçte çok iyi bir rehber ve çok iyi bir yol arkadaşı olacaktır.
Matematik öğrenilmesinin önündeki en büyük engel bu derse karşı olan ön yargılardır.
Matematik eğitiminde yaşanan sorunları üç temel başlıkta sıralayabiliriz:
1)    Temel işlem yeteneği eksiklikleri
2)    Soru çözme yöntem ve mantığı ile ilgili eksiklikler
3)    Soru çözümünde işlem hatası yapma
Temel işlem yeteneği matematiğin A, B, C’si gibidir, işlem yeteneği başlığı altında ele alabileceğimiz dört işlem, rasyonel sayılarda işlem, harfli ifadelerle işlem ve denklem çözme, soruları çözebilmenin ön koşuludur. Bu sorunları kitabımızın birinci ünitesini dikkatle çözerek aşabilirsiniz.
İkinci temel sorun, soru çözme mantığı geliştirmektir. Bu durum okuduğunu anlama ve matematiksel olarak ifade etmeyi gerektirir. Bu mantığı geliştirebilmek için kavrama bölümündeki çözümlü örnekler¬den yararlanarak uygulama bölümünde soruları çözebilirsiniz. Bu şekilde öğrendiğiniz bilgileri hemen uygulamaya koymuş olacaksınız.
Üçüncü temel sorun ise işlem hatasıdır ki bu da dikkat ve bol soru çözümüyle aşılabilir.
Bu üç temel sorunun göz önünde bulundurulmasıyla hazırlanan kitabımızda kişinin ön öğrenmeleri ve tutumları ne olursa olsun herkes matematik öğrenebilir. Görüşü benimsenmiştir. Kitap, üç basamaklı aktif öğrenme modeline göre hazırlanmıştır. Bu modelde öğrenme konularının kavranmasını sağlayan “Kavrama Bölümü”, öğrenilen bilgilerin uygulanmasını sağlayan “Uygulama Bölümü” ve her ünitenin sonunda öğrencilerin konuyu pekiştirmesini sağlayan “Konu Testleri” bulunmaktadır.
Büyük emekler sonucu hazırlanan bu kitaba katkılarını esirgemeyen Kemal SANCAKTAR, Yurdacan KOÇ, Soner AĞCA, Pınar KOÇAK ALKAN, Elif DEMİRBAŞ, Yasemin DEMİRCİ, Sündüz BOSTANCI hocalarımıza teşekkür ederiz.
Kitabımız KPSS, YGS, DGS ve ALES’e hazırlanan tüm adaylar ve 9. sınıf öğrencilerimizin çalışmala¬rına uygun olarak hazırlanmıştır.
Kitap ile ilgili görüş ve önerilerinizi [email protected] ve (0542) 292 00 39 nolu telefona bildirebilirsiniz.
Yazar Mehmet KOÇ

Matematik Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor!.. Başarı Yayıncılıktan 0’dan Başlayanlara Aktif Matematik  Kitabı (KPSS, YGS, DGS, ALES ve 9. Sınıflar için)
 
Hazırlanma sürecinde öğrencilerimizin görüşleri alınarak, yılların tecrübesiyle ihtiyaca yönelik bir kitap!
 
Kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen birçok kullanıcıya ulaşan kitap, 0' dan matematiğe başlayan büyük katkı sağladı.


 

Matematikten Korkuyorum, Şimdiye Kadar Hiç Matematik Çözmedim, Matematik Korkulu Rüyam!..
Bu sözleri söylüyorsanız doğru kitabı buldunuz demektir. Bu kitap sizin için bu süreçte çok iyi bir rehber ve çok iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

Matematik öğrenilmesinin önündeki en büyük engel bu ders karşı olan ön yargılardır.

Matematik eğitiminde yaşanan sorunları üç temel başlıkta sıralayabiliriz;

 

• Temel işlem yeteneği eksiklikleri
• Soru çözme yöntem ve mantığı ile ilgili eksiklikler
• Soru çözümünde işlem hatası yapma

Temel işlem yeteneği matematiğin A, B, C’si gibidir. İşlem yeteneği başlığı altında alabileceğimiz dört işlem, rasyonel sayılarda işlem, harfi ifadelerle işlem ve denklem çözme, soruları çözebilmenin ön koşuludur. Bu soruları kitabımızın birinci ünitesini dikkatle çözerek aşabilirsiniz.

İkinci temel sorun, soru çözme mantığı geliştirmektir. Bu durum okuduğunu anlama ve matematiksel olarak ifade etmeyi gerektirir. Bu mantığı geliştirebilmek için kavrama bölümündeki çözümlü örneklerden yararlanarak uygulama bölümünde soruları çözebiliriniz. Bu şekilde öğrendiğiniz bilgileri hemen uygulamaya koymuş olacaksınız.

Üçüncü temel   sorun ise işlem hatasıdır ki bu da dikkate ve bol soru çözümüyle aşılabilir.

Bu üç temel sorunun göz önünde bulundurulmasıyla hazırlanan kitabımızda kişinin ön öğrenimleri ve tutumları ne olursa olsun herkes matematik öğrenebilir. Görüşü benimsenmiştir. Kitap, üç basamaklı aktif öğrenme modeline göre hazırlanmıştır. Bu modelde öğrenme konularının kavranmasını sağlayan “Kavrama Bölümü” , öğrenilen bilgilerin uygulanmasını sağlayan “Uygulama Bölümü” ve her ünitenin sonunda öğrencilerin konuyu pekiştirmesini sağlayan “Konu Testleri” bulunmaktadır.

Kitabımızın KPSS, YGS, DGS ve ALES’ e hazırlanan tüm adaylar ve 9. Sınıf öğrencilerimizin çalışmalarına uygun olarak hazırlanmıştır.

Yazar: ziya demir
Ekleme Tarihi: 25.11.2014, 14:47:47

*****

Guzel tavsiye ederim
Yazar: Şule Ezer
Ekleme Tarihi: 24.10.2014, 17:04:16

**

Beklediim gibi deil bu kitap:(((
Yazar: ayşe güntaş
Ekleme Tarihi: 02.9.2014, 21:26:55

*****

bu kitap matematiğe bakış akışımı değiştirdi matematik temeliniz yoksa şiddetle tavsiye ederim
Yazar: yusuf güney
Ekleme Tarihi: 31.12.2013, 16:27:09

*****

matematik yapmaya başladım mükemmel kitap tavsiye ederim
Yazar: volkan
Ekleme Tarihi: 07.04.2013, 21:32:45

****

alınnnnn

Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...