3TL Selis Kitaplar - Abdülhamidin Ahı Süleyman Nazif İttihat Ve Terakkiyi Anlatıyor - İbrahim Öztürkçü

3TL Selis Kitaplar - Abdülhamidin Ahı Süleyman Nazif İttihat Ve Terakkiyi Anlatıyor - İbrahim Öztürkçü
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri
Kara Bir Gun Pierre Loti Hitâbesi , Kara Kemâl’e Mektup ve Balkan Harbi sırasında yazdığı İstanbul Eğleniyor! gibi ateşli yazıları ve hitâbeleriyle zihinlerde yer eden Suleyman Nazif (1869-1927), yuksek bir heyecan ve hitabet özelliği taşıyan edebî ve siyasî mahiyette birçok risâle ve makaleler ile edebiyatımızın gur sesli kalemlerindendir. Ahmet Haşim’in Son Şarklı dediği Suleyman Nazif’i, Hezelgû, nuktedân, muzip, mustehzî şeklinde dört kelimeye sığdıran Yakup Kadri, ona bir sıfat daha hediye etmişti: Son Osmanlı! Suleyman Nazif’in yazılarını Osmanlı saltanatının son devir tarihinde bir merhale olarak gören Yakup Kadri, birer siperi andıran bu merhalelerde saz kalemini çelik kılıç gibi kullanarak savaşan Nazif’i de Son Osmanlı olarak edebiyat tarihimizde ölumsuzleştirmişti.

Elinizdeki eser, nev’i şahsına munhasır ve söz meydanının bir cengâveri olan Suleyman Nazif’in vefatından önce yayınladığı son kitap olma özelliğini taşıyan Yıkılan Muessese adlı eseriyle Sultan Abdulhamid, 31 Mart Olayı, Balkan Harbi, Birinci Dunya Savaşı, İttihat ve Terakki’ye dair çeşitli gazetelerde yayınlanmış makalelerini ihtiva etmektedir. Şark’ın bu nâsir, nuktedân, haşîn, kindar, cesûr ve vatansever evladı, âdeta ölmeden önce yakın tarihin önemli bir safhasıyla muhâsebesini yapmıs ve bildiklerini tarihe mal etmiştir. Suleyman Nazif, önce Yeni Ses gazetesinde (Eylul-Ekim) 1926 yılında tefrika edildikten sonra 1927 yılında kitaplaştırılan Yıkılan Muessese’de devrin önemli makamlarında bulunan başta Sultan Abdulhamid, Talat Paşa, Nazım Paşa, Enver Paşa, Kâmil Paşa ve diğer İttihat ve Terakki erkânlarına dair ilginç tespit ve tahlillerde bulunurken, şahit olduğu 31 Mart, Balkan Harbi gibi önemli hâdiselere de dikkatli gözlem ve keskin cumleleriyle farklı yorumlar yapmaktadır. Yıkılan Muessese, yakın tarihimize icraâtlarıyla, skandallarıyla, suikastlarıyla, yolsuzluklarıyla damgasını vurmuş bir cemiyete ve bu cemiyetin liderlerine dair bir tanığın dilinden itiraflar niteliğindedir. Sultan Abdulhamid’i, 31 Mart Olayı’nı, İttihat ve Terakki’yi, kısaca yakın tarihimizi bir de Suleyman Nazif’in kaleminden okumaya ne dersiniz?
  • Selis Kitaplar
  • 9786055927592
  • 184 sayfa
  • İbrahim Öztürkçü
  • 13.00 x 21.00 cm
  • 2014 2.Baskı
  • 2.Hamur kağıt
  • Ciltsiz Kapak


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...