Büyük Kahramanlar
Büyükler Serisi

7,90TL Kitabevi - Dini Tasavvufi Halk Edebiyatı - Erman Artun

7,90TL Kitabevi - Dini Tasavvufi Halk Edebiyatı - Erman Artun
%14
  • 9789759173210
  • 15.00 TL
  • 12.90 TL
  • 2.10 TL (%14 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri

Kitabevi - Dini Tasavvufi Halk Edebiyatı - Erman Artun

 

Bu kitapta dini tasavvufi halk edebiyatı geleneği tasavvufa genel bakış tasavvufun Anadolu'da oluşumu motifleri tematik bakış ve genel özellikleri yönleriyle incelendikten sonra örnek metin tahlilleri yapılacaktır.

Metin tahlili bir edebi eseri bütünlüğü içerisinde bütünü oluşturan her türlü öğenin anlam yapı dil üslup belli bir yöntemle ele alınıp incelenmesi değerlendirilmesi yorumlanmasıdır. Metin tahlilinde şekil özellikleri yazım özellikleri dil öğeleri edebi sanatlar düşünce duyuş ayet hadis kıssa gibi özellikler incelenir.

Metnin çözümlenme amacı eseri içerik yapı dil ve üslup yönünden anlamaktır. Her okuyucunun edebi eserin dilini çözüp onun semboller dünyasına bütünüyle nüfuz edebilmesi mesajını tam ve doğru anlayabilmesi estetik zevkle mümkün olur.

Dini tasavvufi halk edebiyatı geleneğini bilmeden dini tasavvufi şiirin tarihsel ilgisini kavramak anlamak yorumlamak çözümlemek düzeyli bir şiir eleştirisi yapmak mümkün değildir. Dini tasavvufi şiirin inceleme veya çözümlemesinde şiirin bütünlük içindeki varlığını sağlayan ruhu ve metnin tarihsellikle ilgili bağı göz ardı edilmemelidir.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 12.90 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 12.90 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Yükleniyor...