5TL Ufuk Yayınları Hürrem Sultan- Pavlo A. Zahrabelnıy

5TL Ufuk Yayınları Hürrem Sultan- Pavlo A. Zahrabelnıy
%67
  • 9786054351138
  • 15.00 TL
  • 5.00 TL
  • 10.00 TL (%67 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri

On beş yaşındayken bir Tatar baskınında kaçırılan Rohatin pa­pazının kızı Anastasiya Kefe’den bindirildiği Sinam Ağa’nın kadırgasıyla, hem kendi yaşamını hem de bir anlamda İm­paratorluğun geleceğini şekillendirecek bir yolculuğa yelken açar. Gemideki kader arkadaşları acıklı şarkılar söyleyen bu soylu ve güzel kızı kısaca “Nastya” diye tanırlar. İbrahim’in kendisi için aldığı ve Sultan Süleyman’a hediye ettiği Nastya, kısa süre sonra Hürrem adım alacak ve Osmanh’nm en ihti­şamlı döneminin en tartışılan figürü haline gelecektir.


Hürrem Sultan ile Padişaha üç erkek evlat doğurmuş Çer­kez gelini Mahidevran Sultan ve Padişahın annesi Hafsa Sul­tan arasındaki mücadele, büyük aşklar kadar, büyük trajedi­lerin de sergilendiği bir sahneye dönüştürür sarayı. Hürrem Sultan’ın da Padişaha üç erkek çocuk vermesi, mücadelenin ateşini alabildiğince körükler. Üstelik İbrahim’in sadrazam olmasıyla birlikte, Hürrem Sultan’ın yıldızının hiç barışma­dığı bir dördüncü kişi daha bu çekişmeye müdahil olacaktır.


“Batı Avrupa edebiyatında Hürrem Sultan, acımasız, eli kan­lı, entrikacı, yerine göre şuh ve vahşi bir güzel” olarak anlatı­lır. Tıpkı Haremin, egzotik bir masal sahnesi olarak resmedil- mesi gibi. Böyle bir Harem ve Hürrem tahayyül edenler, bu kitapta aradıklarını bulamayacaklar. Hürrem’in iç dünyasını, yaşadığı tereddütleri ve onun psikolojik çözümlemesini, ger­çekçi bir tarihi perspektif eşliğinde okumayı arzu edenlerin ise en doğru kitabı ellerinde tuttukları söylenebilir. Hürrem’le aynı topraklarda doğan Zahrebelniy’nin filme de çekilen Hür­rem Sultan adlı bu romanı, en derinlikli ve tar portresi olarak kabul edilmektedir.


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 5.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 5.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...