4TL Rasyo Yayınları - Mukaddime Klasik Sosyal Bilimler Sözlüğü - Kadir Canatan

4TL Rasyo Yayınları - Mukaddime Klasik Sosyal Bilimler Sözlüğü - Kadir Canatan
%78
  • 9786055658052
  • 18.00 TL
  • 4.00 TL
  • 14.00 TL (%78 İndirim)
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Ürün Görüşleri
"Ibn Haldun, sadece bugünün sosyal olaylarını anlamak için değil, sosyal bilimleri ve daha genel düzeyde beşeri/toplumsal hareketin dinamiklerini ve seyrini anlamak için de gerekli bir kaynaktır. Kadir Canat'ın bu çalışması İbn Haldun'u anlamamızı kolaylaştırıp bize özgü, Batı-dışı bir sosyolojinin anahtar terimleri konusunda önemli ipuçları veriyor." (Ali Bulaç)"Türkiye'de modernleşme politikalarının sonucu olarak, kurgulanan "yeni" toplumun kendini temsil araçları ve kendini anlama yöntemleri, yenildiği Batı'yı taklitle şekillendi. "Eski" ve "doğulu" olan, unutulması gereken dünyalar olarak kabul edildi. Buna karşı sergilenen direniş ise "eski"yi ve "Doğu"yu dondurup, mutlaklaştırarak kutsallaştırdı. Toplumun kendine bakma yollarını, dillerini ve kelimelerini fakirleştiren bu kutuplaşmadan, sosyal bilimler de payını aldı. Sosyal bilimlerle ilgili topluluklar arasında bir tarafta görülmeyen, adı bilinse de, genellikle "geçmişte kalmış", "aşılmış" ezber tespitlerle fazla itibar görmeyen İbn Haldun, diğer tarafta sadece ismi zikredilerek adeta bir temsil nesnesi gibi sembole dönüştürüldü. Kadir Canatan'ın emek dolu bu kıymetli çalışması, bize toplumların fakat daha da önemlisi o toplumlara bakma yolu olarak sosyal bilimlerin devamlılığını, iç ıçeliğini gösteriyor; bize yeni diller ve kelimeler sunarken, birbirimizle konuşabilmemiz ve zihinlerimizin de demokratikleşmesi için çok önemli ipuçları veriyor." (Ferhat Kentel)"Mukaddime'nin ve klasik sosyal bilimlerin temel kavramlarına açıklık getiren elinizdeki bu eser ciddi ve dikkatli bir incelemenin ürünüdür. Sosyal bilimlere, özellikle İbn Haldun'un bu konuya ilişkin görüşlerine ilgi duyanların işlerini kolaylaştıracak, Mukaddime'nin daha kısa zamanda daha iyi anlaşılmasına katkı sağlayacak niteliktedir. Bu bakımdan önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır." (Süleyman Uludağ)


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 4.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 4.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...