IQ Kültür Sanat - Türk Toplumunda Aydın Sınıfın Anatomisi - Omsan Türdoğan

IQ Kültür Sanat - Türk Toplumunda Aydın Sınıfın Anatomisi - Omsan Türdoğan
Ürün Açıklaması
Ödeme Seçenekleri
Teslimat Bilgisi
Tavsiye Et
Ürün Görüşleri
IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Türk Toplumunda Aydın Sınıfın Anatomisi - Omsan Türdoğan - 2011 ...Osmanlı Aydın sınıfının milli değerlerden yoksun olduğunu, Enderun'da yetiştiklerini, bu nedenle kozmopolit bir yapılaşmayı meydana getirdiklerini önemle vurgulamaktadır. Milli kültürün biricik temsilcisinin Türk halkı olduğu, aydın sınıfın ise, Batı norm ve değerlerinin taşıyıcıları olmaları nedeniyle, halktan kopmuş olduklarına dikkatlerimizi çekmektedir..." "...Osmanlı, yönetim sistemini (asker-sivil) Enderun' da yetişen gruplara terk etmiştir.Bu nedenle, merkezi yönetimin yerlilik (nativistic) kimliği silinmiş, tamamen yozlaşmıştır. Bir örnek olarak, 45 yıllık Kanuni döneminde başa geçen 9 sadrazamdan sadece bir tanesi Türk kökenlidir, gerisi Hristiyan veya Yahudidir. Bir devletin, 600 yıl süreyle, kendi öz halkını yönetimden dışlaması ve yabancı soylulara merkezi yönetimi terk etmesi -sosyolojik anlamda- Türk entelijansiyasının ulusal kimliğinin silindiği anlamına gelir. Osmanlı sisteminde toplumsal gerçek de budur..."


İçerik bulunamadı
 


Yorum Yap

*
*
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

  
*
  
  
*

Resimde gördüğünüz karakterleri boşluğa giriniz.

.  Tekrarçiz

Doğrula: 

1. Havale / EFT ile Ödeme
Havale / EFT ile 0.00 TL

Banka Hesap Numaraları


2. Posta Çeki ile Ödeme
Posta Çeki ile 0.00 TL Hesap No: 962 35 87 - Erdoğan Kitap Dağıtım Paz.

3. Kapıda Ödemeli
Toplam Sipariş Bedeli + Kargo Bedeli ve Tahsilat Bedeli Uygulanmaktadır.

4. Kredi Kartı ile Ödeme


Siparişlerin gönderim süreci, kredi kartı güvenlik kontrolünün tamamlanması veya havale/eft ödemelerinin onaylanması ile başlar. Gün içinde saat 14:00 ve sonrasında verilen siparişler bir sonraki iş gününde işleme alınır, nadiren 14:00'e kadar verilen siparişler aynı gün işleme alınabilmektedir.

Ortalama gönderim süresi ürün gruplarına göre değişmektedir. Genel olarak ürünler ortalama "0 - 3" iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilmektedir, nadiren tedarik sürecine bağlı olarak kısa süreli gecikmekler yaşanabilir. Bu durumda size e-posta yada telefon ile bilgi verilir.

Gönderi süreci; başarılı olarak kredi kartı ile yapılan ödemelerde direk işleme alınır, havale/eft ile ödemelerde ise; yaptığınız alışverişin gönderilmesi için önce havalenin bize ulaşması gerekir, siparişiniz havale işlemi onaylandıktan sonra kargoya verilir.

Kapıda ödemeli gönderimlerde genel Kargo bedeli ve + Tahsilat bedeli alınmaktadır, gönderimler için telefon ile onay alınmaktadır. (0212) 515 05 55

Siparişinizin adrese teslim süresi, siparişinizdeki diğer ürünlerin kargoya verilme süresine ve teslimat adresinize göre değişkenlik gösterebilir. Kargo firmaları pazar ve resmi tatil günlerinde teslimat yapmadığı için söz konusu günlerde verdiğiniz siparişler bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilir.

Bu Ürünün Yanında Alınan Diğer Ürünler

Bekle
Yükleniyor...